Obóz ze szkoleniem na patent żeglarski dla nastolatka - kiedy warto wysłać dziecko na takie zajęcia?

Atrakcyjne i ciekawe wakacje dla dziecka? To nie problem, ponieważ obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się obozy żeglarskie. To dynamiczny sport, który dostarcza młodym ludziom wielu emocji i jest okazją do nauki zdrowej rywalizacji i współpracy z grupą. Dla dorastającej, młodej osoby i jej rodziców to świetna okazja by połączyć aktywność fizyczną, sprzyjającą zdrowiu i sprawności z możliwością spędzenia czasu w ciekawym miejscu i zyskania wspomnień na wiele lat. Rejs żeglarski połączony ze szkoleniem na patent żeglarski polecają rodzice dzieci i młodzieży, która w taki sposób spędziła wakacje na Mazurach.

 

Rejs ze szkoleniem na patent żeglarski - pomysł na ciekawe i aktywne wakacje dla dziecka

Żeglarstwo cieszy się obecnie rosnącą popularnością, a możliwość połączenia go ze szkoleniem na patent żeglarski to dodatkowa atrakcja dla dzieci i młodzieży. Nie każdy wie, jednak na czym dokładnie to polega.

Samo szkolenie w zakresie żeglarstwa trwa dwa tygodnie i w tym czasie młodzi ludzie uczą się jak samodzielnie prowadzić jacht, od podstaw do bardziej rozwiniętych kwestii związanych z tą umiejętnością. Jak podkreślają rodzice młodzieży, która brała już udział w tego typu zajęciach, zaletą jest fakt, że załogi jachtów liczą po 5 - 6 osób, co daje możliwość indywidualnego podejścia do każdego z uczestników.

Nauka w małej grupie wiąże się też z nabywaniem umiejętności pływania po różnych jeziorach, portach i przystaniach, co pozwala na wypróbowanie zdolności żeglarskich w różnych warunkach.

Szkolenie żeglarskie składa się z części teoretycznej i praktycznej, a młodzież, która ukończyła 14. rok życia posiada możliwość podejścia na koniec do egzaminu na patent żeglarski.

Jak podkreślają rodzice osób, które brały udział w tego typu doświadczeniu, stanowi to wielkie wydarzenie dla uczestników i często jest nie mniejszą atrakcją niż sama nauka i żeglowanie po różnych wodach. Sam egzamin nie stanowi dużego obciążenia psychicznego dla młodych ludzi, a wcześniejsze wsparcie instruktorów powoduje, że kursanci zyskują wszystkie niezbędne umiejętności.

Zalety obozu połączonego ze szkoleniem na patent żeglarski

Rodzice, jak i uczestnicy rejsu i szkolenia wskazują, że rejs i szkolenie stanowią okazję do aktywnego spędzenia czasu nad wodą. Młodzież lubi pływanie jachtami, a samo żeglarstwo często w efekcie staje się nową, ale dużą i emocjonującą przygodą. To też okazja do nawiązania nowych przyjaźni i możliwość nauki współpracy w grupie, co sprawdza się na co dzień i ma znaczenie dla dorastającej młodzieży.

Co istotne, często dzieci i młodzież, która usłyszy od rodziców, że istnieje możliwość wyjazdu na rejs i szkolenie, reagują bardzo pozytywnie i nie wahają się ani chwili. Dodatkową atrakcją jest możliwość uzyskania uprawnień żeglarskich, a po zakończeniu szkolenia możliwość samodzielnego pływania jachtem.

Bezpieczne szkolenie i rejs żeglarski

Dla wielu rodziców kluczową kwestią podczas pobytu ich dzieci na wakacjach jest ich bezpieczeństwo. W tym zakresie należy wskazać, że szkolenie i rejs są w pełni bezpieczne, a samo żeglowanie na otwartej wodzie wiąże się z obecnością doświadczonych sterników i opiekunów.

Ważną kwestię stanowi też wyżywienie podczas rejsu i szkolenia. Nie ma obaw, ponieważ jest go pod dostatkiem i jest zawsze świeże, co ma znaczenie dla młodych osób, które potrzebują zbilansowanych i pełnowartościowych posiłków - zwłaszcza w trakcie wzmożonej aktywności fizycznej.

Jak wybrać dobrą szkołę żeglarstwa?

Decydując się zapisać dziecko na rejs ze szkoleniem na patent żeglarski warto sprawdzić opinie polecanych szkół, które można znaleźć w sieci. Ostatecznie warto też kierować się dobrymi radami osób, które wysłały dzieci na tego typu zajęcia. Ci zaś polecają szkołę PuntoVita: https://puntovita.pl/rejsy-zeglarskie/mazury/patent-zeglarza-jachtowego-dzieci-mlodziez-14-dni-14-17-lat/

 

Szkoła ta posiada wiele pozytywnych opinii i cieszy się dobrą renomą. Wiele osób decyduje się wracać do niej kolejnego roku, co stanowi świetną wizytówkę tego miejsca.

Dla rodziców duże znaczenie posiada fakt, że kontakt ze szkołą jest sprawny, a organizatorzy odpowiadają na wszelkie pytania i wątpliwości. Szkolenia żeglarskie prowadzone są według zaleceń Polskiego Związku Żeglarskiego, a instruktorzy to osoby posiadające wieloletnie doświadczenie i wszelkie, niezbędne kwalifikacje. Dla rodziców to pewność, że ich dzieci są bezpieczne i pozostają pod dobrą opieką.

Jak szkolenie i rejs wpływają na młodzież?

Rodzice podkreślają, że ich dzieci cenią sobie czas spędzony na rejsie i szkoleniu. Są zadowolone z uczestnictwa w takich zajęciach i możliwości spędzenia czasu w gronie rówieśników. Dla wielu powodem do dumy jest również uzyskany patent żeglarski. Często stanowi to wstęp do pasji jaką staje się dla nich żeglarstwo.

Do kogo jest skierowane szkolenie i rejs?

Szkolenie żeglarskie to oferta skierowana nie tylko dla osób, które mają już doświadczenie, ale też dla amatorów.

Rodzice wskazują, że zdecydowanie warto wysłać swoje dziecko na taki rejs by mogło aktywnie spędzić czas i poznać nowe miejsca. Rejsy żeglarskie ze szkoleniem to też bardzo dobry pomysł na wyjazd wakacyjny i alternatywa dla spędzania czasu przed komputerem.

artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.