Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Braniewo

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Braniewo w sobotę 4 lipca. Wizyta szefa rządu odbyła się w ramach kampanii "Łączy nas Polska", która ma promować kampanię wyborczą starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.

Spotkanie z mieszkańcami odbyło się na placu przed bazyliką mniejszą. Oprócz braniewian premiera przywitali parlamentarzyści Leonard Krasulski, Robert Gontarz oraz Bogusława Orzechowska. Nie zabrakło również samorządowców z powiatu braniewskiego.

W trakcie spotkania Morawiecki zachęcał do udziału w drugiej turze wyborów i głosowania na Andrzeja Dudę. W swoim wystąpieniu krytykował również Rafała Trzaskowskiego.  

- Jest takie powiedzenie "Tak kogucik pieje, jak wiatr zawieje" - to jest dobrze oddające postawę pana Trzaskowskiego - mówił w Braniewie Mateusz Morawiecki. - Niedawno niemal doprowadził do tego, że skażona ekologicznie woda była w kranach w Płocku, tylko myśmy uratowali przed katastrofa ekologiczną, bo on nie mógł sobie z tym dać rady. To jest nieudacznik. To jest człowiek, który chce przekonać nas, że ma zupełnie inne poglądy niż wczoraj. Kto może jemu wierzyć? - kontynuował premier.

W sobotę przed wizytą w Braniewie szef rządu odwiedził Szczytno, Olsztyn, Mrągowo, Giżycko, Kętrzyn. 

 

Premier na urodzinach 10-letniej Kaliny z Gminy Pieniężno

Na sobotniej trasie objazdu Warmii i Mazur znalazła się również Gmina Pieniężno. Wszystko za sprawą młodej mieszkanki, która wysłała list do Prezesa Rady Ministrów i zaprosiła go na przyjęcie urodzinowe: - Wiem, że Pan przyjeżdża do Pieniężna. Byłabym szczęśliwa gdyby Pan znalazł się na moich urodzinach - brzmiały ostatnie słowa niecodziennej korespondencji. Mateusz Morawiecki postanowił skorzystać z zaproszenia.

 

 

 

Redakcja TVBraniewo24
Premier Mateusz Morawiecki w Braniewie - 4.07.2020
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (28)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Virus
15.07.2020, 21:05
Virus
No i w tle nasze lokalne koziolki bażanty i sokoły.
mieszkaniec
10.07.2020, 18:24
mieszkaniec
200 zł dla każdego wiecującego + obiad, kuszące.... Czego to ciemny lud nie zrobi dla kasy!!!!
sizar
10.07.2020, 11:42
sizar
Do ludzi którzy juz MAJĄ DOŚĆ !!!! i chcą na DOBRE zmienić Kraj, pozbawić dyktatury jednego człówieka. To nie DUDA startuje na prezydenta ... on jest tylko wykonawczyk to co właśnie ten mały zakompeksiony chłonny władzy człowieczek w tej swojej chorej głowie uroni. Dajmy okazję przywrócenia tego co tak naprawde zostało nam odebrane dla Braniewa i okolic, a pisze o tym "Jerzy Wcisła - Senator RP Mały Ruch Graniczny zamknięto na miesiąc i nie otwarto do dzisiaj. To jest kolejny powód, żeby nie głosowali na Andrzeja Dudę. Mały Ruch Graniczny został zamknięty na kompletnie irracjonalnych argumentach. Ponoć Polacy kupowali w Rosji tak dużo paliwa, że polskie stacje paliw plajtowały. Wielokrotnie udowadniałem – i to na podstawie danych GUS – a nie własnych obliczeń – że Rosjanie więcej zostawiają pieniędzy u nas niż my w Rosji. My na MGR zarabialiśmy. Tysiące Rosjan przyjeżdżało do Nas się leczyć, do gabinetów kosmetycznych, do hoteli. MRG ułatwiał m.in. współpracę samorządowcom, organizacjom, turystom, żeglarzom oraz innym grupom. Rosjanie kupowali u nas w dużych ilościach żywność, chemię gospodarczą i inne, różne artykuły. Są na to dowody. Pod petycją, którą złożyłem pani premier Szydło, podpisało się ok. 5 tys. osób. Myślicie, że odpisała? Nie. Dlatego nie zagłosuję na PiS i na Dudę" W NAS SIŁA I MĄDRE RACJONALNE MYŚLENIE !!!! W niedzele TYRZA iść na wybory !!!!
mieszkaniec
09.07.2020, 18:14
mieszkaniec
Wybór Trzaskowskiego, to jedyny wybór!!!! Duda precz. Ciekawe co UJ z nim zrobi. Czy wróci do pracy z tymi, którzy od dawna odwrócili się od niego za łamanie konstytucji i nie tylko? Kto z nim będzie chciał pracować? Ale skoro tak dorobił się na podejrzanych wykładach, które niby prowadził, to pracować nie musi. Może pilnować znajomego kota ;)
parafianin
09.07.2020, 17:19
parafianin
potrzaskany rozpuścił po mieście swoich TW!!!!!!!!!!!!!
przeciwnik PIS-u
09.07.2020, 13:30
przeciwnik PIS-u
od kiedy pan premier robi kampanie wyborcza prezydenta kiedy nie startuje na prezydenta. Żalllll pl.
bu
08.07.2020, 22:30
bu
to normalnie sekta.
julka
08.07.2020, 21:34
julka
O wystąpieniu premiera pod katedrą można tylko jedno powiedzieć "przebacz gł...emu a dostaniesz 100 dni odpustu"
tomy
07.07.2020, 22:07
tomy
no właśnie po komentarzach widać jaka byłaby POLSKA gdyby PO bylo u wladzy.
silver
07.07.2020, 20:48
silver
kogucik Duda zapieje jak mu wiatr Prezes zawieje