Pożar dachu szkoły w Nowicy

  • 7 lipca 2020, 12:23
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Pożar dachu szkoły w Nowicy fot. PSP w Braniewie
6 lipca 2020 roku, kilkanaście minut po 15.00 braniewscy strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze pojemników na śmieci zgromadzonych w pobliżu budynku szkoły podstawowej w Nowicy gm. Wilczęta. Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej skierował na miejsce pożaru strażaków – ochotników z Wilcząt oraz Starego Siedliska. Kilka minut później dotarła kolejna informacja, że ogień z palących się pojemników na śmieci przeniósł się na część konstrukcji dachu budynku szkoły.

Na miejsce skierowano kolejne zasoby ratownicze w tym trzy pojazdy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Braniewie. Jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnej działania gaśnicze z wykorzystaniem podręcznego sprzętu gaśniczego rozpoczęli pracownicy szkoły.

Próbując zminimalizować wielkość zdarzenia, działania gaśnicze strażacy prowadzili zarówno od zewnątrz jak również wewnątrz obiektu.

- Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji strażaków – ochotników z gminy Wilczęta udało się ograniczyć skutki pożaru - informuje bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie.

Po zlokalizowaniu pożaru strażacy przystąpili do sprawdzania pogorzeliska i dotarciu do ukrytych zarzewi ognia. Po ugaszeniu ognia, nadpalony fragment dachu został zabezpieczony plandeką.

Na miejscu działań obecny był Wójt Gminy Wilczęta oraz dyrektor placówki szkolnej.

 

Informacja prasowa

Zdjęcia (16)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Blalala
07.07.2020, 13:00
Blalala
Ale ktoś ładnie beknie za pojemniki i bach ciekawe kto był taki pomysłowy żeby je podpalić