Tragiczny finał poszukiwań. Płetwonurkowie wyłowili z Pasłęki ciało mężczyzny

  • 14 sierpnia 2020, 6:05
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Tragiczny finał poszukiwań. Płetwonurkowie wyłowili z Pasłęki ciało mężczyzny fot. PSP w Braniewie
W czwartek wieczorem strażacy wyłowili z Pasłęki ciało 36-letniego mieszkańca Pieniężna. Mężczyznę przez kilka godzin poszukiwały służby ratownicze, po tym jak na brzegu rzeki znaleziono ubrania i dokumenty należące do 36-latka.

W czwartek (13.08) około godz. 19:00 zaniepokojony mieszkaniec Braniewa powiadomił policjantów, że na brzegu rzeki od dłuższego czasu leżą czyjeś ubrania. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny, do którego należały rzeczy, a następnie wszczęto poszukiwania - na wodzie i lądzie. Do działań zaangażowano także strażaków, płetwonurków, strażaków ochotników, funkcjonariuszy straży granicznej z psem tropiącym. Przed godziną 22:00 płetwonurkowie wydobyli na brzeg ciało 36-letniego mieszkańca powiatu braniewskiego. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki . Teraz wyjaśnianiem wszelkich okoliczności tego zdarzenia zajmą się kryminalni.

Z policyjnych statystyk wynika, że głównymi przyczynami utonięć jest kąpiel w miejscu niestrzeżonym, kąpiel w miejscu zabronionym i lekceważenie zagrożeń podczas wypoczynku nad wodą, przecenianie swoich możliwości oraz alkohol.
Policjanci cały czas apelują o rozwagę, rozsądek i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa:

dzieci powinny bawić się w wodzie, nawet przy niewielkich płytkich zbiornikach pod stałą opieką dorosłych,
nie pływajmy po spożyciu alkoholu,
nie skaczmy rozgrzani słońcem do wody. Przed wejściem do wody należy schłodzić wodą nogi, klatkę piersiową, szyję, kark, a unikniemy wstrząsu termicznego,
pływając m.in. łódkami, kajakami, pamiętajmy o założeniu kapoku.

To już kolejne utonięcie w tym roku w Pasłęce. W połowie lipca w rzece odnaleziono ciało starszej kobiety. Strażacy apelują o zachowanie bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą

 

 

 

Informacja prasowa

Zdjęcia (7)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
16.08.2020, 7:24
Gość
Bo w Braniewie nie ma niestety stadionu tylko jest kurnik. Normalny stadion którego nie trzeba się wstydzić to jest w Ostródzie
Bolllo
15.08.2020, 23:23
Bolllo
Pan burmistrz agitował chodził obiecywał mówił rzeczy z kosmosu zrobię to tamto.,,,..?! Chyba na rękę mu koronavirus bo można powiedzieć ze nie na kasy bo jest COVID ? Obiecywał będą latarnie na Moniuszki kamera przy kładce i gdzie jest panie burmistrzu? A co go w sumie to obchodzi??? Przychodzi sobie Pan burmistrz na mecz zatoki 6-1 wygrywamy jest ok? ! Ale spójrzmy na nasz stadion i cała otoczkę komuna to mało powiedziane wszystko się sypie brud smród jeden toi-toi ha cały stadion może pan zrobi tam siku jeśli nie zemdleje to wrzuci na drga polowe??.. trzeba mieć tupet żeby przyjść na mecz a tam po za dobra gra naszych chłopaków patologia Stadion PRL brawo Panie Sielicki brawo lansujemy się razem !
ziom
16.08.2020, 13:48
ziom
A czego sie człowieku spodziewasz po burmistrzu Pacanowa. To sposób na zycie nic poza tym ,wiec po co spory i kótnie. Za trzy lata facet jak nie wygra ,to juz ma zapewniona ciepła posadke ,bo chyba nie myslisz że pojdzie na budowe ....lej na to wszystko i sie tak nie spinaj ...
Mys
14.08.2020, 22:13
Mys
Covid tyle nie kosi co wypadki..hmm..
mieszkaniec
14.08.2020, 20:27
mieszkaniec
Większy problem, niż brak kąpieliska, stanowią przesypownie, czy też sortownie węgla. Czy nikt nie dostrzega, że niedługo będziemy chorowali na pylicę? Każdego dnia dwa razy dziennie trzeba myć parapety zewnętrzne i balkony, które są wręcz czarne od pyłu. Otwarcie okien powoduje, że parapety wewnętrzne i podłogi też są pełne pyłu węglowego! To jest poważny problem, który natychmiast powinien być rozwiązany!!!!!!
do Tomy
14.08.2020, 19:45
do Tomy
Żaden z poprzedników nie myślał o czymś takim widocznie nie ma po co
Tomy
14.08.2020, 15:15
Tomy
Wstyd burmistrzu,żeby miasto nie miało żadnego strzeżonego kąpieliska,czy w ogóle pan o tym myśli jak pan sam nie potrafi to niech pan weźmie przykład z innych miast.
ja
14.08.2020, 19:55
ja
idż na basen
ty
17.08.2020, 20:40
ty
siostro basen!!!!!!!!!!!