Kolejni kierowcy pod wpływem narkotyków

  • 7 września 2020, 16:11
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Zatrzymania podejrzanych, zarzuty za posiadanie i udzielanie narkotyków, zabezpieczona marihuana,amfetamina oraz kokaina – to efekt kilkudniowych działań braniewskich policjantów. Wśród podejrzanych znaleźli się także dwaj kierowcy, którzy prowadzili najprawdopodobniej pod działaniem narkotyków. Czynności w tych sprawach trwają.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w minioną środę (03.09.2020 r.) po godz. 23:00 na jednej z braniewskich ulic. Wtedy tez policjanci ,,drogówki'' zatrzymali nadjeżdżającego peugeota, którym kierował młody mężczyzna podróżujący z pasażerem. Już na samym początku kontroli funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że kierowca mógł znajdować się pod działaniem zabronionych substancji. Nastolatek z opóźnieniem reagował na wydawane polecenia, a wykonany tester wskazał, że prowadził mając w organizmie najprawdopodobniej amfetaminę. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli należące do pasażera narkotyki. Z miejsca kontroli mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy, gdzie spędzili noc. Dzień później, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, kryminalni przedstawili 22-letniemu pasażerowi auta dwa zarzuty – posiadania i udzielenia amfetaminy. Jeśli badanie laboratoryjne potwierdzi, że jego znajomy kierował pod działaniem narkotyków – on także usłyszy zarzut za popełnione przestępstwo.

W czwartek (04.09.2020 r.) policjanci pionu kryminalnego, którzy na co dzień zajmują się przeciwdziałaniem przestępczości narkotykowej ustalili personalia osób, które zajmują się sprzedażą zabronionych środków. Do zatrzymań dwóch mężczyzn doszło na terenie Braniewa. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 200 gramów marihuany, a także amfetaminę. Dzień później podejrzani usłyszeli zarzuty – posiadania narkotyków oraz ich udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

W piątek (05.09.2020 r.) po godz. 11:00 uwagę funkcjonariuszy ruchu drogowego zwrócił pewien młody kierowca na terenie gminy Wilczęta. Siedzący za kierownicą volkswagena mężczyzna podróżował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a dodatkowo korzystał z telefonu podczas jazdy. Chwilę później 30-latek został zatrzymany do kontroli. Kierowca zachowywał się nerwowo, a następnie próbował uciec, został jednak szybko obezwładniony. Policjanci zabezpieczyli należącą do niego marihuanę oraz kokainę. Za popełnione przestępstwo usłyszał zarzut tego samego dnia. Co więcej, użyty tester wykazał, że 30-latek prowadził auto znajdując się najprawdopodobniej pod działaniem narkotyków. Jeżeli fakt ten zostanie potwierdzony w badaniu laboratoryjnym – podejrzany odpowie za kolejne przestępstwo. 

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.