Pijany kierowca uszkodził dwa pojazdy. Policję wezwał świadek zdarzenia

  • 27 pażdziernika 2020, 14:16
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Pijany kierowca uszkodził dwa pojazdy. Policję wezwał świadek zdarzenia fot. archiwum
Policjanci z braniewskiej ,,drogówki'' interweniowali wobec 58-letniego mężczyzny, który pijany wsiadł ,,za kółko''. O nieodpowiedzialnym kierowcy funkcjonariuszy powiadomił zaniepokojony mieszkaniec Braniewa. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że 58-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz sprawą zajmą się kryminalni.

W niedzielę (25.10) po godz. 22:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o tym, że ulicami Braniewa jeździ najprawdopodobniej pijany kierowca. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca cofając uderzył najpierw w jedno auto, a następnie w kolejne, gdy nieprawidłowo wykonał manewr skrętu.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol ,,drogówki''. Chwilę później na miejsce zdarzenia powrócił sprawca całego zamieszania. Policjanci przystąpili od razu do weryfikacji jego tożsamości, a następnie sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że 58-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz nie uniknie już odpowiedzialności. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.