Jak wykorzystać preparaty tkankowe?

Medycyna estetyczna to dziedzina, która aktualnie rozwija się w ekspresowym tempie. Z każdym kolejnym rokiem na rynku pojawiają się nowe narzędzia do pracy, specjalistyczne urządzenia oraz preparaty tkankowe, które pozwalają na wykonywanie zabiegów modelujących i odmładzających twarz. Wśród nich można rozróżnić dwa podstawowe rodzaje, które najczęściej stosuje się w gabinetach medycyny estetycznej - stymulatory tkankowe i wypełniacze. Czym się charakteryzują te preparaty tkankowe? Co się do nich zalicza? Jak działają?

Preparaty tkankowe - czym są wypełniacze?

Preparaty tkankowe, jak już zostało wspomniane, można podzielić na dwa rodzaje. Wypełniacze to substancje syntetyczne, które charakteryzuje zdolność do modelowania twarzy oraz wypełniania bruzd, oraz pierwszych zmarszczek. Najczęściej wykorzystuje się je w celu odmłodzenia skóry i nadania jej elastyczności. Ponadto przy ich pomocy można również poprawić jej wygląd, powiększyć usta, czy też zniwelować zmarszczki mimiczne. Wypełniacz tkankowy najwyższej jakości powinien być przede wszystkim dobrze tolerowany przez organizm oraz zapewniać długotrwały efekt po jego aplikacji. Ponadto nie może on wywoływać stanów zapalnych, infekcji i żadnych efektów ubocznych.

Najpopularniejsze wypełniacze tkankowe

Wśród najpopularniejszych wypełniaczy nie może zabraknąć kwasu hialuronowego, który cechuje się wszechstronnym zastosowaniem. Jego wykorzystanie jest tak duże, ponieważ substancja w nim występująca jest naturalnego pochodzenia, więc nie wywołuje alergii. Efekty przy jego zastosowaniu są natychmiastowe i długo się utrzymują. Kolejnym preparatem tkankowym jest własna tkanka tłuszczowa, którą wykorzystuje się do modelowania całego ciała. Dzięki niej można ujędrnić skórę, poprawić jej kondycję oraz wypełnić wszystkie blizny. Zabieg z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej polega na jej pobraniu z problematycznych miejsc na ciele pacjenta, a następnie poddaniu jej specjalnemu procesowi, który ma na celu odseparowanie tłuszczu i komórek macierzystych od innych substancji. Następnie tłuszcz oraz komórki aplikowane są w docelowe miejsca, dając tym samym satysfakcjonujące efekty.

Stymulatory tkankowe - co to jest?

Stymulatory tkankowe to kolejne preparaty, które wykorzystuje się w przypadku zabiegów związanych ze skórą. Poprzez stymulację elastyny i kolagenu można odbudować jej struktury. W celu zrozumienia, jak działa stymulator tkankowy, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, po czym ludzie poznają wiek drugiej osoby. Nie są to zmarszczki, ponieważ te występują nawet u dwudziestolatków. Głównym czynnikiem rzutującym na ocenę wieku jest gęstość skóry. Utrata przez nią jędrności powoduje, że następuje zaburzenie jej naturalnego kształtu oraz powstają chomiczki i drobne zmarszczki na policzkach. Preparaty tkankowe stymulujące nie są więc wypełniaczami i nie powiększają objętości tkanki skórnej na twarzy. Ich głównym celem jest przywrócenie utraconych parametrów skóry.

Najpopularniejsze stymulatory tkankowe

Do najpopularniejszych stymulatorów tkankowych należy zaliczyć Sculptrę, czyli kwas l-polimlekowy, którego celem jest wypełnienie określonych obszarów na ciele i stymulowanie komórek skóry do produkcji własnego kolagenu. Mimo że substancja ta jest syntetyczna, to w pełni rozkłada się w organizmie człowieka, innymi słowy jest biokompatybilna. Kolejnym preparatem tkankowym stosowanym jako stymulator jest hydroksyapatyt wapnia. Przyczynia się on do zagęszczenia skóry, poprzez stymulowanie jej do produkcji kolagenu i elastyny. Najczęściej substancja ta wykorzystywana jest do zabiegów wolumetrycznych. Wysokiej jakości stymulatory tkankowe dostępne są na stronie https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/stymulatory-i-wypelniacze-tkankowe/.

 

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.