Wybierz kredyt idealny dla siebie

Pieniądze są ważne - nie powinny być celem samym w sobie, ale są bardzo potrzebnym i koniecznym do życia narzędziem, które pozwala zadbać o bezpieczeństwo ekonomiczne swoje i swojej rodziny. Dlatego warto jest planować domowy budżet z wyprzedzeniem i uwzględniać wszelkie większe wydatki.

Czasami jednak dużo lepiej jest uwzględnić w nim stałą pozycję - ratę kredytu. To pozwoli na to, byś szybciej mógł zaopatrzyć się w rzeczy, które są ci niezbędne, a na które musiałbyś odkładać pieniądze długimi latami - do największych i najbardziej oczywistych wydatków tego rodzaju zalicza się - oczywiście - samochód i mieszkanie. Dlatego tego typu kredyty cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem. Kredyt gotówkowy jest w stanie bardzo poprawić komfort życia, dokonać zakupu potrzebnej rzeczy lub zdecydować się na rozwój i poczynienie pewnych inwestycji, które mają w tym pomóc.

 

  1. Czym jest kredyt?
  2. Różnice między kredytem a pożyczką
  3. Na co można wydać kredyt?
  4. Wybór kredytu

 

Kredyt - doskonały instrument finansowy

Kredyt to doskonały instrument finansowy, który z powodzeniem można wykorzystać w wielu sytuacjach. Nie tylko tych podbramkowych. Kredyt to doskonałe rozwiązanie, gdy chcesz zadbać o swój biznes, poczynić pewne niezbędne inwestycje albo po prostu przenieść się na swoje własne mieszkanie. A zakup swoich własnych czterech kątów to nie jest coś, na co stać wielu ludzi bez pomocy kredytu. Direct Money pomoże ci w wyborze najlepszego dla ciebie kredytu z uwzględnieniem wszystkich twoich potrzeb - a to przecież niezwykle istotne. W końcu nie wszystkie typy kredytów nadają się do każdego celu, co warto zawsze mieć na uwadze.

Kredyt a pożyczka

W polskim języku potocznym terminy "kredyt" oraz "pożyczka" bardzo często używane są względem siebie synonimicznie. I choć - jeśli chodzi właśnie o mowę codzienną, czyli potoczną - nie jest to błąd, to jednak warto sobie zdawać sprawę z tego, że tak naprawdę to nie jest jedno i to samo. Kredyt można otrzymać wyłącznie w banku, podlega wielu obostrzeniom i rygorom, bo nad wszystkim nadzór i pieczę trzyma Komisja Nadzoru Finansowego. Zupełnie inaczej jest w przypadku pożyczki. To jedna z tych rzeczy, które można otrzymać w instytucji finansowej, która nie jest bankiem. Nawet nie trzeba wychodzić z domu, by ją otrzymać, bo możliwe jest jej udzielanie i przeprowadzenie całego procesu weryfikacji drogą online. Tak naprawdę tutaj wystarczy jedynie legitymować się polskim dowodem osobistym, posiadać konto bankowe i mieć osiemnaście lat. Oczywiście, wszystko zależy też od danej firmy, która udziela pożyczek - w końcu to ona ustala wszelkie warunki. Może nawet decydować się na weryfikację pożyczkobiorcy w BIG lub BIK choć nie jest to obowiązkowe. Obowiązkowe jest natomiast w przypadku kredytu bankowego.

Na co możesz przeznaczyć kredyt?

Tak naprawdę na wszystko, choć dużo zależy od tego, co zadeklarujesz na wniosku bankowym, bo to ma znaczenie dla banku w wielu sytuacjach. W ten sposób też o wiele łatwiej jest wybrać kredyt odpowiedni dla siebie lub zdać się na pomoc wykwalifikowanych doradców kredytowych. Jeśli będą oni znali twoje potrzeby i cel, na który potrzebujesz pieniędzy, dużo łatwiej im będzie coś doradzić.

Jak wybrać kredyt?

To wcale nie jest łatwe zadanie. Istnieje tyle różnych kredytów na rynku, że zorientowanie się w tym wszystkim wymaga sporej pracy i samozaparcia. Wymaga też mnóstwa wiedzy. Pomóc ci ją zdobyć mogą wszelkiego rodzaju rankingi kredytowe, a także kalkulatory kredytów, dzięki którym obliczysz faktyczny, rzeczywisty koszt kredytu.

Materiał zewnętrzny
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.