Pokonał koronawirusa i oddał osocze, aby wspomóc leczenie chorych na COVID-19

fot. archiwum W-MOSG
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej dzielą się cennym darem. Oddają osocze, by uratować komuś życie!

W środę (2.12.2020)  funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Braniewie oddał swoje osocze potrzebującym. Chor. szt. Michał Orysiak jest również honorowym dawcą krwi. Od 2003 roku systematycznie dzieli się tym życiodajnym płynem. Przekazał  ponad 23 l krwi, za co został wyróżniony przez Ministra Zdrowia Odznaką Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu.

Teraz po przebyciu choroby SARS-CoV-2 nie zwlekał, zgłosił się do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział terenowy w Elblągu i kolejny raz ruszył na ratunek potrzebującym.

- To nie jedyny przypadek w naszym oddziale, funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG zgłaszają się do centrum krwiodawstwa, by zdążyć z pomocą i uratować życie osobie z ciężkimi objawami zakażenia SARS-CoV-2. Ponadto w grudniu br. planowany jest wyjazd funkcjonariuszy z W-MOSG do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, którzy chcą podzielić się cennym darem, jakim jest osocze ozdrowieńców - informuje  kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz Rzecznik Prasowy – koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (2)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.