Pijany kierowca zatrzymany po obywatelskim zgłoszeniu

  • 9 grudnia 2020, 19:47
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z mieszkańców, który przyczynił się do zatrzymania pijanego uczestnika ruchu. Zgłaszający podejrzewał, że kierowca, który jechał całą szerokością jezdni, może być nietrzeźwy. O swoich obawach powiadomił policjantów. Dzięki temu, 24-latek, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, odpowie teraz przed sądem za popełnione przestępstwo.

Po raz kolejny właściwa reakcja obywatela stworzyła warunku do szybkiej reakcji funkcjonariuszy. A wszystko wydarzyło się minionej nocy (09.12.2020) tuż po północy.  Policjanci zostali powiadomieni wówczas, że po terenie gminy Braniewo jedzie najprawdopodobniej pijany mężczyzna. We wskazane miejsce natychmiast wysłano patrol ruchu drogowego. Zgłaszający dodał, że pojazd przemieszcza się całą szerokością jezdni. Chwilę później funkcjonariusze dotarli do 24-latka.

- Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że prowadził mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.Teraz za popełnione przestępstwo nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed sądem - informuje podkom. Jolanta Sorkowicz oficer prasowy KPP w Braniewie.

 

Pijani na drogach to potencjalni zabójcy. Funkcjonariusze wciąż przypominają i ostrzegają : NIE ma tolerancji dla pijanych na drodze, niezależnie, czy jest to rowerzysta, kierujący autem, czy też innym pojazdem mechanicznym. Policjanci przy każdej możliwej okazji apelują do osób wsiadających za kierownice aut o rozsądek i odpowiedzialność oraz o to, by miejsce kierowcy w pojazdach zajmowały jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. Niestety niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów.  Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki takiej reakcji, być może przyczynimy się do tego, że nie dojdzie do kolejnej bezsensownej tragedii na drodze.  
 
Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.