Dobry prawnik - jak wybrać adwokata?

Czy każdy prawnik jest dobry i skuteczny? Zdecydowanie nie. Część osób wykonująca zawód prawniczy nie posiada wystarczających kompetencji by skutecznie reprezentować interesy klienta. W poszukiwaniu dobrego specjalisty od prawa powinniśmy zacząć od zorientowania się co do najistotniejszych cech adwokata. Jakie kompetencje i umiejętności powinien posiadać dobry prawnik?

Lata praktyki i duże doświadczenie

Każdy kiedyś zaczyna i ciężko od razu oczekiwać, iż osoba wykonująca zawód będzie po kilku tygodniach specjalistą w swojej dziedzinie. Podobnie jest w przypadku adwokata, choć tutaj praktyka zawodowa odgrywa jeszcze bardziej znaczącą rolę. To właśnie na przestrzeni wielu lat adwokat zdobywa cenne doświadczenie, pozwalające mu skuteczniej orientować się w sferze prawnej. Dobry adwokat powinien mieć bogate doświadczenie, poparte nie tylko latami pracy, ale i licznymi certyfikatami i ukończonymi kursami. Najlepsze kancelarie adwokackie zrzeszają właśnie takie, najbardziej kompetentne, osoby wykonujące ten zawód.

Dobry prawnik - Łódź

Specjalizacja prawnicza - usługa istotna dla naszej sprawy

Dobry prawnik, oprócz dużego doświadczenia w swoim zawodzie, powinien posiadać specjalizację przydatną w naszej sprawie. Być może szukamy kogoś, kto jest ekspertem w dziedzinie prawa karnego, albo kogoś, dla kogo prawo spadkowe nie stanowi większej zagadki. Określenie ścisłej dziedziny, która będzie najistotniejsza w rozpatrywanej sprawie, pozwoli nam znaleźć najlepszego adwokata. Prawo jest bowiem bardzo szerokie i nie sposób zaznajomić się ze wszystkimi aspektami. Dobry prawnik będzie specjalizować się w co najwyżej kilku dziedzinach.

Kancelaria Adwokacka Florczak Keller - Laureat Konkursu "Orły Prawa"

Komunikacja i rzetelna rozmowa

Twarde umiejętności specjalistyczne oraz wielkie doświadczenie to nie wszystko. Dobry prawnik powinien posiadać kompetencje miękkie, tj. umiejętność nawiązywania owocnych relacji interpersonalnych.

Adwokat powinien potrafić dobrze rozmawiać i posiadać wysoką kulturę osobistą. Niezbędne będzie także logiczne wyjaśnianie zawiłych kwestii prawniczych klientowi, zatem dobry prawnik będzie miał dużą łatwość w przekazywaniu najistotniejszych informacji w skondensowanej formie. Jest to kluczowa kwestia, dzięki której relacja na linii prawnik-klient będzie przebiegała bez większych problemów.

Zaufanie społeczne i opinie klientów

Przez zaufanie rozumie się zespół cech, dzięki którym klient uzyskuje pewność i wewnętrzny spokój związany ze sprawą. Osoba potrzebująca pomocy prawnej ma wtedy przekonanie, iż specjalista rzetelnie zajmuje się rozpatrywaną kwestią prawną. Dlatego niezbędnym jest, aby dobry prawnik budził ciepłe skojarzenia i duże zaufanie do swojej osoby.

W końcu jest to osoba, która będzie reprezentować nas w istotnych sytuacjach związanych z prawem. To również ktoś, komu opowiemy o zawiłej sytuacji życiowej czy podzielimy się szczegółami np. ze swojego rodzinnego życia. Część informacji nt. danego prawnika sprawdzimy m.in. na dedykowanych portalach czy bezpośrednio w Google. To także dobry sposób, aby upewnić się czy dotychczasowi klienci byli zadowoleni ze świadczonych usług prawniczych.

Źródło:

Kancelaria Adwokacka Florczak-Keller i Wspólnicy
Polskiej Organizacji Wojskowej 23, lok. 3
90-248 Łódź
https://kancelaria-kfk.pl/

artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Byc moz przyszla klientka
11.01.2021, 1:17
Byc moz przyszla klientka
Witam, mam trudna sprawe do rozpoznania i oczekuje , ze ktos ze srodowiska sprawiedliwosci pomoze mi ja rozwiazac. Nie posiadam kontaktu z Panskim biurem, jak mam to zrobic, prosze o kontakt. Z powazaniemWieslawa.