Z pomocą profesjonalistów uzyskanie dotacji dla firm nie jest trudne

Bez względu na czas i uwarunkowania rynkowe, w których prowadzi się działalność gospodarczą, nigdy żadna firma nie może stać w miejscu, ponieważ to niebezpieczna droga do poważnych kłopotów. Zawsze trzeba próbować wychodzić z trudnych sytuacji lub rozwijać się, gdy tylko nadarza się taka okazja. Bez względu na wielkość firmy zawsze jednak wymaga to pieniędzy. Wtedy warto postawić na współpracę z doświadczonym partnerem z branży finansowej, który znajdzie odpowiednie źródło gotówki. Nie zawsze musi to być kredyt. Profesjonaliści w swoim fachu potrafią również zadbać o atrakcyjne dotacje dla firm.

Strach przed dotacjami – gąszcz propozycji i biurokracja

Dotacje dla firm to bardzo szeroki wachlarz propozycji, dzięki którym jest szansa na realizację różnych projektów. Można otrzymać wsparcie między innymi na kupno środków trwałych, rozwój przedsiębiorstwa, wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, czy nawet założenie nowej, niekoniecznie swojej pierwszej firmy.

Często jednak przedsiębiorcy rezygnują z korzystania z dotacji. Z jednej strony nie potrafią poradzić sobie z gąszczem propozycji. Wynika to z tego, że gdy się za to zabierają, znajdują mnóstwo dostępnych programów, a każdy z nich przewidziany jest dla innego rodzaju działalności. Z drugiej odstrasza ich również ogrom formalności koniecznych do wykonania przy tego typu rozwiązaniach.

Współpraca z profesjonalistami w branży finansowej kluczem do sukcesu

Wtedy warto poprosić o pomoc kogoś, kto się na tym zna i współpracuje z wieloma podmiotami gospodarczymi od wielu lat. To takich należą między innymi takie firmy jak Expander. Efektem współpracy jest przeprowadzenie profesjonalnej analizy potrzeb i wskazaniem optymalnych programów. Zatrudniony specjalista zajmie się jego uzyskaniem, przeprowadzi przez wszystkie meandry i etapy jego realizacji, aż do całkowitego rozliczenia. W tym czasie właściciel firmy będzie mógł zająć się wyłącznie swoją biznesowej działalnością.

Lata doświadczenia

W firmach, które zajmują się wsparciem w pozyskiwaniu dotacji, pracują zespoły ekspertów, którzy od lat zajmują się pomocą przy wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej i innych dotacji w biznesie. Niektóre z tych firm współpracują także z przodującymi bankami w Polsce. Zapewnia to różne formy wsparcia finansowego pozwalające i utrzymania płynności w czasie wdrażania nowych przedsięwzięć lub ratowania już istniejących projektów.

Współpraca z fachowcami w branży finansowej zapewnia się między innymi następujące profity:
niezależny i profesjonalny audyt

  • Możliwość otrzymania dofinansowania na rozwój i inwestycje
  • Profesjonalną pomoc w każdym momencie – od wyboru świadczenia do rozliczenia,
  • Pomoc we wdrożeniu procedur i prowadzenie dokumentacji rozliczeniowej
  • Zespół doświadczonych ekspertów, którzy są do dyspozycji na każdym etapie
  • Możliwość pozyskania ofert od różnych banków, co pozwala wynegocjować najlepsze warunki finansowe
  • Ofertę dostosowaną zarówno do mikroprzedsiębiorstw, średnich firm, a także dużych i bardzo dużych przedsiębiorstw.
artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.