W mieszkaniu ulatniał się gaz. Policjanci zapobiegli tragedii

  • 11 grudnia 2020, 14:41
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
fot. KPP w Braniewie
Dwóch policjantów z braniewskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego wykazało się zdolnością do podejmowania szybkich decyzji w sytuacji, w której tak naprawdę liczyła się każda sekunda. Tuż po zgłoszeniu o ulatniającym się gazie funkcjonariusze ewakuowali mieszkańców budynku. Finał interwencji, której przyczyną był niedokręcony zawór butli gazowej, okazał się szczęśliwy.

W czwartek (10.11) około godz. 13:00 oficer dyżurny braniewskiej policji został powiadomiony przez mieszkańca jednej z podfromborskich miejscowości o tym, że z mieszkania sąsiadów silnie ulatnia się gaz. Na miejsce natychmiast skierowano patrol funkcjonariuszy - st. sierż. Rafała Karpińskiego oraz st. post. Artura Kulewicza, którzy potwierdzili zgłoszenie zaniepokojonego mieszkańca.

- Policjanci wiedzieli, że ulatniający się gaz może zagrażać ludzkiemu życiu i zdrowiu, dlatego bez wahania podjęli decyzję o ewakuowaniu mieszkańców - mówi podkom. Jolanta Sorkowicz oficer prasowa KPP w Braniewie.  

Kiedy mieli pewność, że wszyscy znajdują się poza budynkiem przystąpili do wietrzenia pomieszczeń, na miejsce wezwali strażaków. Ci, za pomocą mierników potwierdzili, że zagrożenie minęło.

Kiedy mieszkańcy cali i zdrowi mogli powrócić do swoich mieszkań, policjanci zajęli się wyjaśnianiem przyczyny zaistniałej sytuacji. Okazało się, że jedna z mieszkających w budynku osób chciała samodzielnie wymienić butlę z gazem, nie zdała sobie jednak sprawy, że zawór butli nie jest dokręcony. Teraz sprawą zajmie się sąd.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.