Pieszy potrącony na przejściu [wideo]

Policjanci z Braniewa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na dwuetapowym przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 39-latek wszedł wprost pod jadące volvo. W chwili zdarzenia mężczyzna był pod działaniem alkoholu. Pieszy z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Czynności w tej sprawie trwają.

W środę (23.12) około 21:30 oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na ul.Kościuszki. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów służby ratunkowe.

- Strażacy dokonali badania urazowego potrąconego mężczyzny, który został ułożony na noszach typu deska z podejrzeniem urazy – złamania miednicy - mówi bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy PSP w Braniewie. Do czasu przyjazdu załogi zespołu ratownictwa medycznego strażacy udzielili wsparcia oraz zabezpieczyli mężczyznę termicznie.  Na skutek odniesionych obrażeń 39-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Funkcjonariusze policji obecni na miejscu przystąpili do wyjaśniania okoliczności wypadku.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pieszy, który korzystał z przejścia dwuetapowego, oddzielonego wysepką, wtargnął pod jadące volvo. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 39-latek był pod działaniem alkoholu. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, gromadząc przy tym niezbędną dokumentację, na podstawie której sprawą zajmą się teraz kryminalni - informuje podkom. Jolanta Sorkowicz oficer prasowy braniewskiej komendy.

Zdarzenie zarejestrowała jedna z naszych kamer. Ze względu na znaczną odległość do przejścia, nagranie jest niewyraźne. 


Policjanci przypominają i ostrzegają:
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przejście dwuetapowe należy traktować jako dwa odrębne przejścia, a pieszy znajdujący się na wysepce ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdowi, który znajduje się na jezdni. Szczególną ostrożność muszą zachować także kierowcy, którzy dostrzegając pieszego już na przejściu powinni ustąpić mu pierwszeństwa. Należy pamiętać, że sam fakt korzystania z tzw.zebry nie upoważnia pieszego do wchodzenia na przejście bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia  bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zapominajmy także, jak istotną rolę w kwestii naszego bezpieczeństwa, szczególnie w porze jesienno-zimowej, odgrywają odblaski. Ten niewielki element powoduje, że kierowcy mają szansę na znacznie szybszą reakcję, co bezpośrednio wpływa na podniesienie bezpieczeństwa pieszych.

 

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

olo
26.12.2020, 15:37
olo
te przejścia na kościuszki to są pseudo przejścia dwuetapowe. idzie pieszy z tamtej strony na jezdni zatrzymuj sie i po temacie, nie pierwsza taka historia z tymi pasami na kościuszki