Zaatakował nożem żonę oraz znajomego

  • 7 stycznia 2021, 13:21
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu 66-latek, który w sylwestrowy wieczór zaatakował nożem żonę oraz ranił znajomego. Podejrzany został zatrzymany przez policjantów tuż po zdarzeniu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 66-latka wykazało, że w chwili interwencji miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Czynności w tej sprawie trwają.

W czwartek (31.12) po godz. 20:30 oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o awanturze na jednej z klatek schodowych. Ze zgłoszenia wynikało, że pomocy medycznej potrzebuje ranna kobieta. Na miejsce natychmiast skierowano patrol, grupę dochodzeniowo-śledczą oraz zespół pogotowia. Po dotarciu na wskazany adres policjanci dostrzegli zakrwawioną 64-latkę. Pokrzywdzona została przetransportowana do szpitala, funkcjonariusze natomiast przystąpili do ustalenia przebiegu zdarzenia.

Feralnego wieczoru do policyjnej celi trafiły trzy osoby – dwóch mężczyzn oraz kobieta. Sprawą zajęli się kryminalni.

- Ze zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego wynikało, że chwilę wcześniej czworo znajomych, w tym 64-latka, piło alkohol. W pewnym momencie między uczestnikami towarzyskiego spotkania wywiązała się kłótnia, podczas której sprawca ranił znajomego oraz zadał kilka ciosów nożem żonie - informuje podkom. Jolanta Sorkowicz oficer prasowy KPP w Braniewie.

W sobotę (02.01) podejrzany usłyszał dwa zarzuty – spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 64-latki oraz uszkodzenia ciała znajomego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę co najmniej trzech lat pozbawienia wolności.

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kochający niebieskich
15.01.2021, 18:58
kochający niebieskich
a czemu nie napiszecie że powiadomili was świadkowie którzy bronili kobiety przed napastnikiem i w ogóle wiele rzeczy .bohaterowie po sprawie.trzeba było kuźwa w ogóle nie pisać o swoich bohaterach.