Pergole – 3 cechy ogrodowych zadaszeń, dla których warto je posiadać

Pergole to elementy małej architektury, które pozwalają na ochronę niewielkiej przestrzeni w ogrodzie przed słońcem, ale też i opadami. Mimo niewielkich rozmiarów są bardzo przydatne i warto zadbać o to, by znalazły się na naszym podwórku bądź tarasie. Dzięki temu uniezależnimy się od aktualnych warunków pogodowych i zawsze znajdziemy przestrzeń, w której będziemy mogli spędzić przyjemnie czas. Pergola może również być wykorzystana jako łącznik, umożliwiający przejście między domem i częścią ogrodu (na przykład altanką). Jakie jeszcze przydatne cechy mają nowoczesne pergole ogrodowe?

 

  1. Pergole - zastosowanie

  2. Pergole – funkcjonalność

  3. Jakie zalety mają pergole?

 

Pergole – zastosowanie

Nowoczesne pergole ogrodowe na wymiar są bardzo użyteczne, a jednocześnie posiadają duże walory estetyczne. Odpowiednio zaprojektowane nie tylko ochronią przed słońcem czy deszczem, ale również będą stanowić niepowtarzalną ozdobę naszego ogrodu bądź tarasu. Wykonuje się je z trwałych, wysokiej jakości materiałów – pergola metalowa, wykonana ze stali lub aluminium, służyć będzie nam przez wiele lat. Połączenie funkcji ochronnych i dekoracyjnych spowodowało, iż pergole tarasowe spotkać można nie tylko przy prywatnych domach, ale również na lokalnych straganach, w restauracjach czy hotelach.

 

Pergole – funkcjonalność

Każdy oferujący pergole sklep internetowy ma w swojej ofercie różne modele. Te najbardziej typowe składają się z aluminiowych, odpornych na niekorzystne warunki profili i uzupełniających je części stalowych. Dzięki możliwości regulacji piór dachowych mamy wpływ na zmianę poziomu nasłonecznienia, a także – w nowoczesnych modelach – całkowite schowanie dachu, dzięki wykorzystaniu zasilania energią elektryczną. Pergola w domu może być wykonana również całkowicie z drewna, ozdobiona jedynie zasłonami z materiału. To, jaki rodzaj wybierzemy, zależy wyłącznie od naszych upodobań.

 

Jakie zalety mają pergole?

Podstawową funkcją pergoli jest stworzenie dodatkowego, zadaszonego miejsca, w którym moglibyśmy odpoczywać, spacerować lub spotykać się z gośćmi. Pergola tarasowa pozwala na wykorzystaniu balkonu czy tarasu jako przedłużenia mieszkaniowej przestrzeni życiowej, umożliwia jednocześnie relaks na świeżym powietrzu. Zaletą tych zadaszeń może być również cena – nawet, jeśli kupimy pergole tarasowe tanio, nie utracą one nic ze swej funkcjonalności. Mogą to być nawet modele wolnostojące, których dodatkowym plusem jest fakt, iż można je bez problemu przenieść z miejsca na miejsce. Jeśli więc chcemy kupić pergole sklep internetowy będzie najlepszym rozwiązaniem, warto watem zapoznać się z jego propozycjami.

 

 

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń: