Najtańsze oferty kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie, którego celem jest spłata dotychczasowych długów i zyskanie lepszych warunków kredytowania. Z takiej opcji najczęściej korzystają osoby zadłużone, które nie radzą sobie z uiszczaniem kilku rad jednocześnie, a ich wysokość jest zbyt wysoka i znacznie zaburza domowy budżet.

Wówczas, jeśli nie chcemy narazić się na wysokie odsetki karne i ryzyko egzekucji komorniczej, warto wybrać kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych. Jak znaleźć opłacalne oferty na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny i jakie banki proponują najtańsze konsolidacje?

 

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Zanim przejdziemy do kwestii poszukiwania ofert i porównywania dostępnych warunków, warto rozpocząć od wyjaśnienia, na czym dokładnie polega kredyt konsolidacyjny. Jest to zobowiązania udzielane przez banki osobom zadłużonym, które nie dają rady terminowo spłacać zaciągniętych kredytów i szukają pomocy finansowej w pozbyciu się uciążliwych długów. Główny cel kredytu konsolidacyjnego to umożliwienie konsumentowi dogodną spłatę zobowiązania na lepszych warunkach niż te, które cechowały poprzednie kredyty. Mowa tutaj przede wszystkim o o wiele niższej racie miesięcznej i dłuższym okresie kredytowania.

 

— Kredyt konsolidacyjny automatycznie zostaje przeznaczony na spłatę długów, które mają ulec konsolidacji. Oznacza to, że klient banku nie otrzyma środków na konto, a zostaną one przelane na rzecz uiszczenia zaległości w związku z zadłużeniami.

— Korzystając z konsolidacji, możemy zyskać dogodniejsze warunki niż dotychczas. Przede wszystkim chodzi o niższą ratę miesięczną, co daje nam dodatkowy zastrzyk gotówki do budżetu domowego.

— Dodatkowo, możemy wydłużyć czas spłaty kredytu, dostosowując tym samym wysokość raty. Im większa liczba rat, tym mniejsze miesięczne koszty.

— Kredyt konsolidacyjny często jest zaciągany przez osoby, które obawiają się komornika na koncie. Dzięki spłacie zadłużeń możemy do minimum zmniejszyć ryzyko wszczęcia egzekucji komorniczej.

— Pamiętajmy, że konsolidacja i spłata długów umożliwia wykreślenie negatywnych wpisów z rejestrów dłużników, np. KRD.

— Pozbycie się długów i związanych z nimi opóźnień w spłacie znacznie poprawa naszą historię kredytową w BIK. Biorąc nowy kredyt na lepszych warunkach, mamy możliwość terminowego uiszczania rat i podniesienia scoringu BIK. Wówczas w przyszłości będziemy mieli większe szanse na kredyt bankowy.

 

Jakie warunki spełnić, by otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Pomimo tego, że kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony dla osób zadłużonych, banki wymagają spełnienia konkretnych warunków, aby udzielić takiego zobowiązania. Oczywiście, z takiej opcji korzystają klienci, którzy mają problemy ze spłatą i chcą znaleźć alternatywę w obecnej ciężkiej sytuacji finansowej. Jednak, pamiętajmy, że banki oczekują maksymalnego zabezpieczenia i pełnej pewności, że konsument będzie w stanie spłacać zobowiązanie na ustalonych warunkach. W związku z tym konieczne jest udowodnienie, że wysokość naszych dochodów, czy źródło i forma zatrudnienia umożliwią nam terminowe uiszczanie miesięcznych rat. Na takim etapie zdecydowanie przyda się zaświadczenie od pracodawcy, oświadczenie o dochodach, wyciągi z konta, zeznania podatkowe i umowy. Jednak to, jakich dokładnie dokumentów będzie wymagał od nas bank, jest uzależnione od jego wewnętrznych procedur. Może zdarzyć się, że wystarczy spisanie oświadczenia, by instytucja udzieliła kredytu konsolidacyjnego.

 

Ważną kwestią jest jednak stosunkowo dobra historia w BIK. Niestety, mimo że kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest najlepszą deską ratunku, banki nie zawsze są skore udzielać pomocy osobom ze złym scoringiem. Jeśli przez dłuższy czas spóźniamy się ze spłatą rat i mamy w związku z tym naliczone wysokie odsetki, firma może wydać negatywną decyzję kredytową. Dlatego tak ważne jest w pierwszej kolejności uregulowanie zaległości, a dopiero na takim etapie wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny.

 

Kredyt konsolidacyjny gdzie najtaniej?

Jeśli wiemy już, że kredyt konsolidacyjny może znacznie pomóc nam w wyjściu z trudnej sytuacji, warto dokładnie przeanalizować dostępne na rynku oferty. Największym błędem, jaki popełniają konsumenci, jest podejmowanie zbyt pochopnych decyzji i podpisywanie umowy z pierwszą lepszą instytucją. Niestety w ten sposób możemy narazić się na bardzo wysokie koszty kredytowania i wcale nie uzyskać pożądanych warunków. Warto wówczas porównać propozycje poszczególnych banków na Totalmoney, aby wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

 

KWOTA: 100 tys. zł.

CZAS SPŁATY: 60 MIESIĘCY

 

  1. Bank Citi Handlowy — Pożyczka Gotówkowa Konsolidacyjna przez Internet z miesięczną ratą na poziomie 2068,65 zł.

  2. Santander Bank Polska — Kredyt Konsolidacyjny z miesięczną ratą wynoszącą 2105,15 zł.

  3. Bank BNP Paribas — Kredyt Konsolidacyjny z prowizją 0% i miesięczną ratą w wysokości 2115,42 zł.

  4. PKO Bank Polski — Pożyczka Gotówkowa Konsolidacyjna z miesięczną ratą wynoszącą 2210,37 zł.

  5. Bank Millennium — Pożyczka Konsolidacyjna z miesięczną ratą na poziomie 2246,42 zł.

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń: