Miał ponad promil alkoholu w organizmie i wsiadł za kółko

  • 27 kwietnia 2021, 12:53
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Choć wcześniej spożywał alkohol – zdecydował się na włączenie do ruchu. Nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali policjanci. Funkcjonariusze wciąż ostrzegają i przypominają – nie ma żadnego pobłażania wobec pijanych na naszych drogach!

W poniedziałek (26.04) po godz. 5:30 policjanci ''drogówki'' zatrzymali na jednej z braniewskich ulic nadjeżdżające auto. Podczas kontroli szybko okazało się, że siedzący za  kierownicą 39-latek w ogóle nie powinien prowadzić. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że jechał mając ponad promil  alkoholu w organizmie. Teraz będzie odpowiadał przed sądem.

Policjanci przypominają, że pijani użytkownicy dróg to realne zagrożenie dla innych. Są sprawcami wielu wypadków, również tych tragicznych w skutkach. Alkohol nawet w niewielkich ilościach zaburza sprawność psychofizyczną oraz psychomotoryczną co stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Niestety, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają życie swoje i innych i decydują się na jazdę „na podwójnym gazie” 

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.