Ogrzewanie domu - elektryczne i na podczerwień

W dzisiejszych czasach wielu z nas - co jest, oczywiście, bardzo słuszne - poszukuje nowych i innowacyjnych metod ogrzewania naszych mieszkań. Jedną z najciekawszych, a jednocześnie opcją, która do świadomości społecznej trafiła stosunkowo niedawno, jest ogrzewanie na podczerwień.

Jakie są zalety ogrzewania na podczerwień?

Kwestią, na jaką należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ogrzewania jest ilość płynących z niego korzyści. Ogrzewanie na podczerwień na ich naprawdę bardzo wiele. Jakie są najważniejsze z nich?

Ogrzewanie na podczerwień. Zalety montażu i eksploatacji

Oczywiście, montażu ogrzewania na podczerwień może dokonać jedynie wykwalifikowany specjalista - nie powinniśmy podejmować się tego sami. Dobra wiadomość jest jednak taka, że jest to proces stosunkowo szybki i nieskomplikowany. Dodatkowo, montaż ogrzewania możliwy jest nie tylko na ścianie, ale i na suficie, dzięki czemu nie tracimy dodatkowej powierzchni przy ścianie, którą moglibyśmy przeznaczyć np. na szafę czy jakieś urządzenie dużego AGD.

 

Niezależnie od tego, w którym miejscu zamontowaliśmy system grzewczy, jego eksploatacja jest bardzo prosta i przyjemna. Wszystko kontrolować możemy bowiem nie ruszając się z fotela. Ogrzewanie na podczerwień jest też w eksploatacji stosunkowo tanie - jest bowiem bardzo ekologiczne i energooszczędne.

Ogrzewanie elektryczne. Zalety ekologiczne

Promieniowanie podczerwone działa pozytywnie na człowieka, ale jak jest w przypadku zwierząt? Otóż na pewno można powiedzieć jedno - nie ma ona absolutnie żadnego złego wpływu na zdrowie naszych pupili. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania węglem, ogrzewanie infrared produkuje raczej niewiele jakichkolwiek zanieczyszczeń i ma neutralny wpływ na środowisko. Panele na podczerwień są bardzo trwałe, dlatego przy prawidłowej eksploatacji konieczność ich częstej wymiany, a co za tym idzie przyspieszonej utylizacji jest niewielka.

 

Ogrzewanie domu. Pozostałe zalety

Ogrzewanie na podczerwień jest, szczególnie w porównaniu z tradycyjnym ogzewaniem węglowym, bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Posiada ono także możliwość ręcznego regulowania pożądanej tempeatury, co zapobiega przypadkowym poparzeniom. Grzejniki na podczerwień mogą także stanowić atrakcyjny element dekoracyjny, szczególnie dla wnętrz wykończonych w stylu nowoczesnym. Panele grzejące możemy bowiem dobrać w taki sposób, by jak najlepiej wpasowały się w nasz gust - dostępna jest szeroka gama kolorów. 

Ogrzewanie przez podczerwień pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła po całym pomieszczeniu, a nie tylko w okolicy grzałki. Wielkość grzejników możemy również dostosować do naszych potrzeb, a także do wymiarów mieszkania.

 

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sempre
22.09.2022, 10:43
sempre
Jakie polecacie sterownik pompy C.O.? Coś, co robi naprawdę dużą różnicę? Macie sprawdzone rozwiązania? Czy można do nich zaliczyć coś z tego - https://sterownikitech.pl/sterowniki-do-pomp,c14.html Co jest kluczowe?