Harmonogram czasu pracy - jakie elementy są ważne?

Harmonogram czasu pracy wykorzystywany w firmach czy też przedsiębiorstwach coraz częściej jest istotnym elementem oprogramowania wspierającego prace wszystkich jednostek w danych biznesie. Ustalony oraz wykreowany w narzędziu grafik pracy na kilka dni lub też tygodni czy miesięcy jest codzienną pomocą dla każdego pracownika. Ułożenie harmonogramu to nie lada wyzwanie dla pracodawcy, szczególnie kiedy zarządzamy wieloma osobami i większość z nich na przykład bierze sobie urlop. Warto wtedy mieć szybkie oraz intuicyjne oprogramowanie do układania harmonogramów.

Harmonogram czasu pracy online

Wdrażanie oprogramowań i ich funkcjonalności trwa kilka minut i pozwala osiągnąć konkretne założenia, plany itp. Harmonogram pracy jest narzędziem działającym w przeglądarkach internetowych.

Harmonogramy czasu pracy online to narzędzia pozwalające na układanie grafików dla pracowników oraz zaznaczania na kalendarzu zaplanowanych urlopów, wyjazdów służbowych, a nawet terminów projektów, które musimy wykonać. Na Inewi.pl możemy zapoznać się z aplikacjami, które umożliwiają układanie planów pracy, czytelnych i funkcjonalnych grafików zajęć, a także narzędzi, pozwalających na wpisywanie w kalendarz różnych notatek czy też zadań dla pracowników. Program pozwala również naliczać godziny pracy, co w rezultacie ułatwia końcowe podliczenie czasu przy spędzonych zadaniach. Będzie to także świetna pomoc dla działów księgowo-kadrowych. System online planujący czas pracy świetnie będzie współgrał z innymi programami jak na przykład systemy księgowo-handlowe czy biurowe.

Oprogramowanie działa w chmurze. Dlatego też dostęp do harmonogramu jest możliwi z każdego miejsca, gdzie jest internet. System można uruchomić również na tablecie czy też smartfonie. Posiada on funkcję eksportu plików do różnych formatów. Do prawidłowej pracy oprócz internetu wystarczy tylko nasz osobisty login oraz hasło. 

Czas pracy - jak wyliczyć wymiar czasu pracy w miesiącu? Nic trudnego - wystarczy skorzystać z systemu online pozwalającego stworzyć harmonogram czasu spędzonego na przydzielonych zadaniach. Program posiada wygodny oraz nowoczesny interfejs, który umożliwia proste generowanie harmonogramów oraz wyliczanie godzin pracy dla poszczególnych osób w firmie. Wyliczony tak czas możemy zaraportować w postaci pliku elektronicznego. W ten sposób dany raport możemy także przekazać innym działom w organizacji. Aplikacja ma wbudowany kalkulator pozwalający na obliczanie wymiaru czasu pracy w danym miesiącu na przykład przy wymiarze etatu: 1/1  czy też dobowej normie czasu pracy wynoszącej 8 godzin.

Niezbędne elementy w harmonogramie czasu pracy

Aby stworzyć harmonogram czasu pracy, musimy przede wszystkim pamiętać o uwzględnieniu w nim dni roboczych, wymiaru czasu pracy czy też godziny rozpoczęcia oraz zakończenia prazy. Warto pamiętać również o implementacji w harmonogramie takich pól jak odpoczynki dobowe, dni wolne, urlopy pracownicze, odpoczynki tygodniowe oraz dobowe itp. Stworzony tak arkusz pozwoli odnotowywać czas poświęcony na danych działaniach.

Aby prawidłowo sporządzić harmonogram czasu pracy, musimy wziąć pod uwagę, ile godzin powinni poświęcić na pracę pracownicy w konkretnym okresie rozliczeniowym. Warto także mieć na uwadze dobę pracowniczą przy kreowaniu grafiku. Osoba rozpoczynająca swoją pracę w kolejnym dniu roboczym nie może przystąpić do swoich zadań, jeśli nie upłynęło 11 godziny od ostatniego czasu, gdy skończyła daną czynność.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.