Frombork: O włos od tragedii. Mężczyzna wypadł z jachtu

Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji przypadkowych świadków udało się uratować 70-letniego mężczyznę, który wypadł za burtę zacumowanego w kanale portowym jachtu. Do zdarzenia doszło w czwartek we Fromborku. Wypadek zarejestrowała nasza kamera.

Jak poinformowała Państwowa Straż Pożarna w Braniewie, około 18.00 ratownicy otrzymali informację o zdarzeniu, do którego doszło w porcie we Fromborku. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jeden z żeglarzy wypadł z jednostki zacumowanej w kanale portowym. Starszy mężczyzna, który wypadł za burtę niewielkiego jachtu, doznał urazu twarzy.

Na miejsce skierowano dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków ochotników z OSP Frombork, oraz zespół ratownictwa medycznego z Braniewa.

Jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych, rannego mężczyznę wydobyli na brzeg świadkowie zdarzenia.

- Pierwszej pomocy wydobytemu z wody mężczyźnie udzielili strażacy, którzy przekazali poszkodowanego zespołowi ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala - informuje komendant PSP w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek

Niebezpieczne zdarzenie nagrała nasza kamera.

Na nagraniu widać jak jacht wpływa do portu, a następnie cumuje przy nadbrzeżu. Po kilkunastu minutach jacht przechyla się, a nachylony przy burcie mężczyzna wpada do wody. Z pomocą ruszają świadkowie zdarzenia. Do poszkodowanego pośpiesznie podpływa mężczyzna na desce. Świadkowie próbują wciągnąć mężczyznę na pokład jachtu. Ostatecznie poszkodowany przy pomocy deski zostaje odholowany do miejsca wodowania łodzi i wyciągnięty na brzeg,

 

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.