Tragiczny finał poszukiwań. Z wody wyłowiono ciało zaginionego wędkarza

Zakończyły się poszukiwania 34-latka, który zaginął w nocy z czwartku na piątek w okolicy mostu na rzece Pasłęce. Po dwóch dniach poszukiwań płetwonurkowie wyłowili z rzeki ciało mężczyzny.

Jak informowały służby, mężczyzna był widziany w czwartek (1.07.2021) w godzinach wieczornych nad rzeką Pasłęką. Wędkował kilkanaście metrów od mostu na ul. Przemysłowej. Kiedy następnego dnia na brzegu znaleziono wędki oraz rzeczy osobiste wędkarza, rozpoczęły się poszukiwania. 

W piątek w działania zaangażowano trzy jednostki pływające z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażaków ochotników z OSP Braniewo. Dodatkowo do poszukiwań skierowano grupę wodno-nurkowa z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Dzisiaj od rana ze strażakami z Braniewa pracowała specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z Olsztyna. W działania włączyli się również funkcjonariusze z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Po kilku godzinach poszukiwań przy użyciu sonaru podjęto decyzję o wejściu pod wodę i sprawdzeniu dna rzeki.

Jak poinformowali strażacy, ciało mężczyzny odnaleziono w odległości około 30-40 metrów od miejsca, w którym znaleziono wędki i rzeczy osobiste mężczyzny. 34-latek pochodził z gminy Płoskinia. Pracował w jednej z braniewskich firm.

Redakcja TVBraniewo24
Tragiczny finał poszukiwań. Z wody wyłowiono ciało zaginionego wędkarza
— Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (34)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.