Zarzuty za włamanie na plebanię

  • 31 lipca 2021, 11:08
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
Współpraca braniewskich kryminalnych z policjantami z Posterunku Policji w Pieniężnie zaowocowała zatrzymaniem dwóch sprawców kradzieży z włamaniem. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni najpierw wtargnęli na teren plebanii kradnąc rower, a następnie weszli do kościoła, skąd zabrali datki wiernych. Straty oszacowano na ponad 2 tys. zł. Funkcjonariusze nie tylko ustalili i zatrzymali podejrzanych, ale także odzyskali skradziony jednoślad.

W poniedziałek (26.07) oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o włamaniu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy dostali się na plebanię uszkadzając drzwi garażowe, a następnie weszli do kościoła, skąd ukradli datki wiernych. Na miejsce skierowano policyjną grupę dochodzeniowo-śledczą, w skład której weszli policjanci z Braniewa oraz Pieniężna.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że łupem sprawców padł również rower, a łączną wartość strat oszacowano na ponad 2 tys. zł. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem.

Zaledwie dzień później do komendy doprowadzono dwóch mieszkańców powiatu braniewskiego – 28 i 29-latka. Co więcej, policjanci odzyskali także utracony rower.

-Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem i w minioną środę (28.07) stanęli przed sądem, gdzie zapadła decyzja o objęciu ich policyjnym dozorem. Obaj mężczyźni w chwili przestępstwa działali w warunkach tzw. recydywy - informuje podkom. Jolanta Sorkowicz oficer prasowy KPP w Braniewie.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia. 

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.