Zbierał grzyby, zabłądził i wszedł na pas drogi granicznej

  • 7 sierpnia 2021, 7:17
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
fot. W-MOSG
Tym razem wizyta grzybiarza na pasie drogi granicznej skończyła się pouczeniem. Straż Graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek czy grzybobrania.

W środę (4.08.2021) patrol z Placówki Straży Granicznej w Braniewie ujawnił na pasie ornym ślady obuwia. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania sprawcy. Funkcjonariusze Straży Granicznej udali się w rejon rzeki Banówka i odnaleźli dwa ślady obuwia, odpowiadające tym pozostawionym na pasie drogi granicznej. Dalsze działania doprowadziły do miejsca zamieszkania sprawcy (około 2 km od granicy). Okazało się, że na pas orny wszedł mieszkaniec gminy Braniewo.

Mężczyzna przyznał, że zabłądził w lesie i kiedy zorientował się, że jest na pasie, to szybko zawrócił.

- Tym razem do przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom nie doszło, ale pamiętajmy, że wejście na pas drogi granicznej jest też wykroczeniem. Za to grozi mandat karny w wysokości do 500 zł - informuje mjr SG Mirosława Aleksandrowicz rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Straż Graniczna przypomina o zasadach obowiązujących przy granicy państwa. Należy pamiętać, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej. Przekraczanie jej jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. w przejściach granicznych. Natomiast, jeśli komuś zdarzy się zabłądzić i wejść na pas drogi granicznej, to prosimy poinformować najbliższą placówkę Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, bądź przekazanie informacji napotkanym patrolom lub zadzwonić pod nr +48 89 750 33 33.
Informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.