Tania pompa hydroforowa – kiedy ma to sens?

Nie jest żadną tajemnicą, że najlepszym wyborem do zaopatrywania w wodę budynków mieszkalnych oraz zasilania systemów nawadniających są pompy głębinowe. Nie zawsze jednak istnieją warunki techniczne do zastosowania takiej pompy, a i bywają sytuacje, kiedy nie miałoby to wielkiego uzasadnienia ekonomicznego i praktycznego. Wówczas dobrym pomysłem może być zakup taniej pompy hydroforowej. Kiedy warto się zdecydować na takie rozwiązanie?

 

Gdy masz płytką studnię 

Pompy hydroforowe są przystosowane do tłoczenia wody z głębokości do 8 metrów lub 9 metrów (modele wyższej klasy, np. renomowanej włoskiej firmy Pedrollo). Jeśli więc w Twojej studni lustro wody znajduje się na wysokości np. 6 metrów i nie obniża się znacznie w trakcie poboru, to śmiało możesz zastosować pompę hydroforową. Tani model będzie odpowiedni do niezbyt intensywnego użytku.

 

Gdy dysponujemy studnią o niewielkiej średnicy

Współczesne studnie wiercone są wykonywane z myślą o zastosowaniu w nich pomp głębinowych. Jeśli jednak masz starsze ujęcie lub sam wykonałeś tzw. abisynkę, wówczas pompa hydroforowa będzie najlepszym rozwiązaniem do czerpania wody. Wystarczy tylko, aby wąż ssący zmieścił się w otworze studziennym.

 

Gdy celem jest opróżnianie podziemnego zbiornika na deszczówkę

Tanie pompy hydroforowe cieszą się sporą popularnością wśród osób, które zainwestowały w domowy system gromadzenia deszczówki, np. korzystając z dofinansowania w ramach programu „Moja woda”. Wodę opadową trzeba regularnie wypompowywać, w czym idealnie sprawdza się właśnie pompa hydroforowa – możną ją połączyć np. z systemem automatycznego nawadniania ogrodu i zyskać całkowicie bezobsługową instalację do podlewania trawnika czy innych roślin.

 

Gdy potrzebna jest pompa na działkę rekreacyjną

Na wielu działkach ROD znajdują się stare ujęcia wody, które wykorzystuje się do nawadniania terenów zielonych czy np. napełniania basenów. Do takiego okazjonalnego użytku spokojnie wystarczy tania pompa hydroforowa, która ma również tę zaletę, że jest bardzo łatwa w montażu i demontażu. Można więc odpinać ją od instalacji po weekendzie, aby nie kusić złodziei, jak i przechować w garażu czy w piwnicy w okresie zimowym.

 

Gdy szukamy pompy na czas budowy domu

Tania pompa hydroforowa może bez problemu poradzić sobie z tłoczeniem wody na cele budowlane – włącznie z zasilaniem pompy tynkarskiej czy tzw. miksokreta do posadzek. Można ją również wykorzystać do napełniania zbiorników na wodę – zwłaszcza, jeśli nieruchomość nie ma dostępu do wodociągu.

 

Gdy w niedługim czasie spodziewane jest podłączenie budynku do sieci wodociągowej

Jeśli masz już informację z gminy, że wkrótce Twoja nieruchomość zostanie podłączona do wodociągu, ale wcześniej potrzebujesz wody np. na cele budowlane, to tania pompa hydroforowa będzie odpowiednim wyborem. Nie wydasz na nią sporej kwoty, a w przyszłości możesz ją wykorzystać do jednego z opisanych wyżej celów.

Wiesz już, że tania pompa hydroforowa będzie dla Ciebie w zupełności wystarczająca? Bardzo szeroki wybór modeli renomowanych producentów w atrakcyjnej cenie znajdziesz w ofercie sklepu internetowego www.sklep-hydros.pl, w którym skorzystasz także z bezpłatnej pomocy ekspertów Hydros przy doborze odpowiedniego urządzenia do Twojej instalacji.

 

 

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.