Strażacy ćwiczyli w browarze

  • 15 września 2021, 12:14
  • Informacja prasowa PSP w Braniewie
  • Na sygnale
fot. PSP w Braniewie
W piątek, 10 września kilkanaście minut po godz. 09:00 strażacy alarmowo udali się na teren braniewskiego browaru. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Braniewa, Wojskowej Straży Pożarnej oraz członkowie nieetatowej grupy ratowniczej działającej w braniewskim browarze wzięli udział w ćwiczeniach na terenie zakładu produkcji piwa w Braniewie.

Zadaniem służb było prowadzenie działań ratowniczych związanych z likwidacją wycieku kwasu solnego ze zbiornika magazynowego oraz instalacji przesyłowej.  Scenariusz zakładał, że do zdarzenia doszło w trakcie rozładunku medium niebezpiecznego z autocysterny. Dźwięk syreny alarmowej znajdującej się na budynku browaru uświadomił pracownikom, że doszło do zagrożenia i niezbędna jest ewakuacja wszystkich osób.

Wsparcie działań zapewnili pracownicy zakładu, którzy jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych rozpoczęli ewakuację pracowników, ocenę skali zagrożenia oraz sprawdzenie, czy nikt nie został ranny. Pracownicy wchodzący w skład grupy ratowniczej pierwsi rozpoczęli działania z wykorzystaniem sprzętu dedykowanego do likwidacji powstałych zagrożeń. Po dojeździe na miejsce emisji medium, działania ratownicze przejęli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

- Głównym celem ćwiczeń było zwrócenie uwagi na zagrożenia oraz skuteczne wykorzystanie kadry braniewskiego zakładu produkcji piwa do likwidacji powstałego zagrożenie. Pracownicy zakładu posiadają największą wiedzę na temat firmy oraz rozmieszczenia instalacji przesyłowych, ciągów komunikacyjnych czy też substancji niebezpiecznych znajdujących się na terenie browaru - informuje oficer prasowy PSP w Braniewie.

Najwięcej pracy mieli strażacy, których głównym zadaniem było dotarcie do osób poszkodowanych i ewakuacja na zewnątrz. Jedna z osób poszkodowanych znajdowała się na sąsiednim zbiorniku i wymagała ewakuacji z wykorzystaniem pojazdu specjalnego.

Ćwiczenia obserwowali: dyrektor zakładu, kierownictwo Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz Starosta Braniewski Karol Motylka i V-ce Starosta Braniewski Mirosław Kudliński. Na miejsce zdarzenia chemicznego skierowano łącznie sześć pojazdów straży pożarnej. 

Informacja prasowa PSP w Braniewie

Zdjęcia (22)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.