Uczniowie klas mundurowych ZSB szkolili się z WOT

  • 4 pażdziernika 2021, 22:00
  • Informacja prasowa
  • Edukacja
fot. ppor. Anna Szczepańska
W minionym tygodniu, na terenie 43 Batalionu Lekkiej Piechoty, odbyło się szkolenie klas mundurowych z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie. Młodzi adepci doskonalili nabyte umiejętności z zakresu postaw strzeleckich, nawiązywania łączności oraz działań taktycznych w terenie, wykazując się przy tym dużym zaangażowaniem oraz przygotowaniem do zajęć.

Kadeci mieli możliwość przyjrzenia się z bliska jakim sprzętem na co dzień dysponują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz zapoznania się z bronią będącą na wyposażeniu pododdziałów lekkiej piechoty WOT. Duży nacisk położony został także na szkolenie medyczne oraz prace na mapie.

 

- Jesteśmy jedną z nielicznych szkół w regionie, w której wszystkie klasy wojskowe realizują programy MON: Oddziały Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe. W ostatnim tygodniu września Żołnierze z 43blp przeprowadzili dwa profesjonalne szkolenia wojskowe dla naszych kadetów w ramach tzw. Wojskowych Dni Szkoleniowych. Zrealizowane zostały zajęcia z zakresu terenoznawstwa, szkolenia strzeleckiego, łączności, OPBMR, medycznego i elementów czarnej taktyki. Natomiast nie mogło też obyć się bez sprawdzianu sprawności fizycznej - kadeci musieli pokonać na czas tor przeszkód połączony ze strzelaniem. Szkolenie pod okiem specjalistów to dla naszych kadetów najlepsza okazja do dobrego przygotowania się w ramach liceum do pełnienia służby wojskowej w przyszłości - mówi Agnieszka Borysewicz, opiekun klas mundurowych w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie.

 

Uczniowie klas mundurowych stanowią o przyszłej sile polskiej armii, wielu z nich planuje swoją przyszłość związać z wojskowym mundurem, niektórzy już wstąpili w szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i służą w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie.

Informacja prasowa

Zdjęcia (13)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.