Braniewo: Zatrzymani za kradzież i paserstwo

  • 14 pażdziernika 2021, 16:54
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
fot. pixabay
Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom powiatu braniewskiego, którzy postanowili sięgnąć po cudzą rzecz. Z policyjnych ustaleń wynika, że 17 i 20-latek ukradli rower i hulajnogę, by kilka dni później sprzedać jednoślad znajomemu. Teraz cała „trójka” będzie tłumaczyła się przed sądem.

W piątek (08.10) kryminalni z Braniewa doprowadzili do komendy trzech mężczyzn. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że to właśnie te osoby mają związek ze zniknięciem cudzego roweru i hulajnogi. Poszkodowany mieszkaniec Braniewa wycenił straty na ponad 2 tys. zł. Policjanci, którzy pracowali nad sprawą odzyskali  skradziony jednoślad, który następnie zwrócili właścicielowi.

Z materiału dowodowego zgromadzonego przez kryminalnych wynika, że w połowie września br. 20 i 17-latek zainteresowali się cudzymi rzeczami. Wykorzystując najbliższą okazję, złodzieje ukradli pozostawione na jednej z klatek schodowych w Braniewie rower i hulajnogę. Kilka dni później 20-latek sprzedał kradziony jednoślad znajomemu. Żaden z mężczyzn nie cieszył się jednak zbyt długo bezkarnością. Śladem podejrzanych ruszyli bowiem funkcjonariusze, którzy tego samego dnia (08.10) doprowadzili do policyjnej celi trzech mieszkańców powiatu braniewskiego. Dwóch podejrzanych usłyszało zarzut kradzieży, trzeci za zakup rzeczy pochodzącej z kradzieży odpowie natomiast za paserstwo.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.