Ile kosztują zagraniczne kursy językowe? Sprawdzamy oferty

Marzy Ci się nauka języka za granicą? Dobrze trafiłeś! Sprawdzamy najlepszy kursy w Cambridge, Nowym Jorku, Berlinie, Madrycie i innych miastach. Zobacz ceny, warunki i terminy.

Kursy językowe dla dzieci i młodzieży

Planując przyszłość dziecka, kluczowym aspektem będzie zadbanie o znajomość języków obcych. Nauka w warunkach szkolnych to podstawa. Można wybrać dodatkowe zajęcia z native speakerem, korepetycje czy regularne zajęcia w szkołach językowych. Nic tak jednak nie podniesie poziomu znajomości danego języka jak wyjazdy zagraniczne. Nauka w naturalnym środowisku i poznanie kultury danego kraju daje niesamowite efekty.

Przyjrzymy się dziś ofercie kursów ATAS (renomowane biuro turystyki językowej). Jakie kursy można wybrać dla dziecka?

Kurs zimowy języka angielskiego w Cambridge

Biuro turystyki ATAS organizuje m.in. zimowy kurs języka angielskiego dla dzieci i młodzieży w wieku 14-17 lat. Kurs będzie odbywał się w Cambridge. Dostępne są wyjazdy 7- i 10-dniowe w terminach 30.01-13.02.2022.

Kurs obejmuje:

 •       28 lekcji w tygodniu, każda lekcja 45 minut (zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach rannych i popołudniowych);
 •       Nauka w grupach międzynarodowych;
 •       Maksymalna liczba osób w grupie: 16;
 •       3 samodzielne sesje lekcyjne po 45 minut (pn., śr., i czw.) pod okiem wykwalifikowanej kadry szkolnej;
 •       Zajęcia dodatkowe.

Szkoła oferuje również popołudniowe aktywności w szkole np. krykiet lub dekorowanie muffinek i zajęcia kulturowe. Tygodniowy kurs kosztuje około 5 tys. złotych  i obejmuje wyżywienie, zakwaterowanie i opiekę. Cena nie zawiera transportu.

Kurs języka angielskiego dla młodzieży i dorosłych w Nowym Jorku

Jeśli marzysz o wyjeździe do USA i chcesz podszkolić swój język angielski, dobrym rozwiązaniem może być kurs w Nowym Jorku. Opcja z ATAS dostępna jest dla młodzieży od 16. roku życia oraz dla dorosłych. Tygodniowy kurs z zakwaterowaniem i wyżywieniem kosztuje około 4700 zł. Do kosztów należy doliczyć przelot. 

Na przykład wyjazd do renomowanej szkoły EC USA w Nowym Jorku gwarantuje naukę w nowoczesnym ośrodku nauczania, który zlokalizowany jest w samym centrum, tuż przy Times Square, Broadwayu, 5th Avenue. Szkoła znajduje się na 11 piętrze okazałego biurowca. Uczniowie mają do dyspozycji nowocześnie wyposażone, klimatyzowane sale lekcyjne, stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, kawiarnię oraz WiFi. W szkole znajdują się osobne recepcję oraz pokoje wypoczynkowe dla kursantów od 16 i od 30 roku życia. 

Szkoła proponuje kursy standardowe i intensywne, pozwalające rozwinąć podstawowe kompetencje językowe, a także poprawić znajomość gramatyki, zakres słownictwa i wymowę. Zajęcia prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę lektorską. 

 • Kurs standardowy:  20 lekcji w tygodniu.
 • Kurs intensywny:  30 lekcji w tygodniu.
 • Każda lekcja trwa 45 minut, zajęcia w godzinach porannych i popołudniowych.
 • Nauka w grupach międzynarodowych: maksymalna liczba osób w grupie: 15.

Są też zajęcia dodatkowe! Dla osób chętnych organizowane są dodatkowe zajęcia kulturalne i towarzyskie oraz ciekawe wycieczki, np. Boston, Waszyngton, płatne bezpośrednio w szkole.

W ramach kursu każdy uczestnik ma zakwaterowanie. Na przykład:

 • u rodzin goszczących: starannie dobrane przez szkołę.
 • Standard Studio 94 Residence (min 4 tyg. pobytu): akademik położony w pięknej dzielnicy Upper West Side na Manhattanie.

Jakie są opcje transportu? 

 • Istnieje możliwość wykupienia biletu lotniczego za pomocą biura ATAS.
 • Alternatywą jest zorganizowanie przelotu/przejazdu na własną rękę.

Kursy niemieckiego i hiszpańskiego

Nauka hiszpańskiego np. w Maladze będzie kosztowała około 1600 zł za tydzień (z zakwaterowaniem, bez wyżywienia i transportu). Z kolei kurs niemieckiego w Berlinie dla nastolatka z zakwaterowaniem przy rodzinie wyniesie nieco ponad 2000 zł za tydzień. Do kosztów kursu należy doliczyć transport i wyżywienie. Kursy można komponować wedle preferencji co do poziomu zaawansowania, ilości zajęć, miejsca zakwaterowania, wyżywienia, czasu trwania id.

Gdzie szukać kursów językowych?

Pełną ofertę, ceny i terminy sprawdzimy na stronie internetowej biura turystyki językowe ATAS, który jest wiodącym organizatorem kursów językowych. Warto na nich postawić ze względu na renomę, doświadczenie, sprawną organizację i bezpieczeństwo wyjazdów. ATAS organizuje wyjazdy od 1989 roku i współpracuje z setkami szkół językowych na całym świecie.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bolger
06.07.2023, 12:55
bolger
A czy w Polsce warto robić uprawnienia koparką klasy 3? Mam na myśli - https://www.tarbonus.pl/produkt/kurs-operatorow-klasy-iii-w-specjalnosci-koparkoladowarki-wszystkie-typy/ Jest zapotrzebowanie?