Strażackie ślubowanie w braniewskiej jednostce

  • 22 listopada 2021, 21:08
  • Informacja prasowa PSP w Braniewie
  • Wydarzenia
fot. PSP w Braniewie
19 listopada 2021 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, obyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętego strażaka, który rozpoczął służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Braniewie.

Ślubowanie strażaka przyjął Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek. Ślubowanie złożył nowy funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej str. Przemysław Brzoza. 

Komendant Powiatowy PSP w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek podkreślił, że ślubowanie to bardzo uroczysty i podniosły moment w życiu zawodowym każdego strażaka. Każdy funkcjonariusz reprezentuje tę zasłużoną formację nie tylko w czasie służby, ale także poza nią. Zawód strażaka to nie tylko praca, ale również służba wobec obywateli. 

Na zakończenie uroczystości strażak Przemysław Brzoza złożył podpis pod aktem ślubowania, pieczętując ten ważny moment w karierze zawodowej. 

 

Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.".

Informacja prasowa PSP w Braniewie

Zdjęcia (7)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.