Dezodorant dla mężczyzn i sposoby jego aplikowania

Dezodorant dla mężczyzn to jeden z zupełnie podstawowych męskich kosmetyków. Jego działanie docenimy nie tylko w upalne lato, ale pozwoli nam on utrzymać świeżość również w chłodniejsze miesiące. Pomimo ogromnej popularności, jaką cieszy się dezodorant dla mężczyzn, stosunkowo rzadko jest on wybierany w innej formie niż spray, co więcej, dezodorant w kulce od razu kojarzy się z antyperspirantem, co jest błędne, gdyż to zupełnie różne produkty. Jakie są więc sposoby aplikacji dezodorantu?

 

Jak działa dezodorant dla mężczyzn?

Dezodorant dla mężczyzn to jeden z najpopularniejszych kosmetyków. Nikogo nie powinno to dziwić, gdyż jest on niedrogi, jednocześnie zapewniając nam uczucie świeżości w każdej sytuacji. Jak działa dezodorant dla mężczyzn i co odróżnia go od antyperspirantu?

 

Dezodorant dla mężczyzn przede wszystkim ma za zadanie zamaskować przykry zapach, który towarzyszy poceniu i robi to na dwa sposoby. Po pierwsze dezodorant zawiera mocne substancje zapachowe, które przyjemnie pachną i mogą ukrywać przykry zapach. Po drugie dezodorant dla mężczyzn najczęściej opiera się na alkoholu, który jest substancją bakteriobójczą. W ten sposób dezodoranty są w stanie zahamować namnażanie się naszej flory bakteryjnej.

 

Dezodorant dla mężczyzn i antyperspirant

Wcześniej zostało wspomniane, że dezodorant dla mężczyzn maskuje zapach, który towarzyszy potowi. Nie był to przypadek, gdyż chociaż może to niektórych zdziwić, pot sam w sobie jest raczej bezwonny. Dopiero jego kontakt z florą bakteryjną na naszym ciele sprawia, że pojawia się nieprzyjemna woń. Właśnie dlatego obecność alkoholu lub innych substancji bakteriobójczych jest niezbędna, by dezodorant dla mężczyzn był skuteczny.

 

Czym więc różni się dezodorant dla mężczyzn od antyperspirantu? Chociaż na pierwszy rzut oka te dwa produkty są podobne, to ich działanie jest zupełnie inne. Antyperspirant blokuje nasze gruczoły potowe, w efekcie doprowadzając do tego, że pot nie ma możliwości wydostania się na powierzchnię skóry. Dezodoranty natomiast skupiają się na zapachu i właściwościach bakteriobójczych, ale nie zahamują samego procesu pocenia.

 

Aplikacja dezodorantu dla mężczyzn

Dezodorant dla mężczyzn spotkamy najczęściej w trzech możliwych formach. Są to:

  • dezodorant w sprayu;
  • dezodorant w sztyfcie;
  • dezodorant w kulce.

 

Wszystkie one różnią się od siebie nie tylko sposobem ich aplikowania, ale także działaniem. Dezodoranty w sprayu są wygodne w aplikowaniu ich na skórę, gdyż wystarczy jedynie nacisnąć przycisk dezodorantu bez konieczności jego wcierania. W zamian za to najczęściej są one najmniej trwałe.

Dezodorant w kulce jest nieco inny niż jego odpowiednik w sprayu. Płyn jest umieszczony w pojemniku, którego zawartość rozprowadza się za pomocą kulki, dobrze znanej nam właśnie z antyperspirantów. Jego aplikacja jest trochę bardziej utrudniona niż dezodorantu w sprayu, gdyż musimy czekać, aż preparat wyschnie, po tym jak nałożymy go na skórę.

 

Dezodorant w sztyfcie jest zbliżony do kulki, najczęściej oferując także zbliżony sposób aplikacji. Najczęściej również składa się z naturalnych składników i nie można narzekać na jego trwałość, jednakże jego zapach może nie być tak intensywny.

undefined

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.