Braniewo: Mandat 2500 zł dla nietrzeźwego rowerzysty

  • 17 stycznia 2022, 13:56
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
fot. KPP w Braniewie
Ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany do kontroli nadjeżdżający rowerzysta. 40-latek za popełnione wykroczenie został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 2500 złotych.

Jak informuje rzeczniczka braniewskiej policji, w sobotę (15.01) funkcjonariusze drogówki zwrócili uwagę na pewnego rowerzystę, który przejeżdżał swoim jednośladem po pasach. Funkcjonariusze postanowili więc zatrzymać go do kontroli. Tuż po zweryfikowaniu tożsamości cyklisty policjanci przystąpili do zbadania jego stanu trzeźwości. Okazało się, że 40-latek włączył się do ruchu mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie ze zmianami, które weszły w życie 1 stycznia 2022 r. ,nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Dodatkowo, odpowiedział za jeszcze jedno wykroczenie – jazdy po pasach, za co policjanci ukarali go 50-złotowy mandatem.
 

- Nie zapominajmy, że nietrzeźwi rowerzyści stanowią duże zagrożenie! Cykliści pod działaniem alkoholu w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych - apelują policjanci.

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.