Wypadek, podtopienia i pożar - pracowity piątek strażaków [wideo]

fot. Fot. PSP/Redakcja
Piątek (21.01.2022), okazał się bardzo pracowity dla strażaków z powiatu braniewskiego.

Od godzin porannych strażacy intensywnie pracowali przy usuwaniu zdarzeń drogowych. Do pierwszego z nich doszło około 7.00 na drodze krajowej nr 54. W pobliżu m. Prątnik doszło do zderzenia autobusu z dostawczakiem. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z PSP, WSP oraz OSP Braniewo.

Około 8.00 strażacy ochotnicy z OSP we Fromborku zabezpieczali workami z piaskiem budynki zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie kanału portowego we Fromborku.

Kilkanaście minut później ratownicy zostali skierowani w okolice m. Narusa, gdzie doszło do zdarzenia z udziałem pasażerskiego busa relacji – Braniewo – Elbląg. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Na szczęście nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń. Z uwagi na silny wiatr oraz niską temperaturę, na czas wyciągnięcia pojazdu, pasażerowie zostali umieszczeni w pojeździe strażackim.

O godzinie 10.30 strażacy kolejny raz wyjechali alarmowo z jednostek. Tym razem ratownicy zostali wezwani do pożaru. Ogień pojawił się w nowo wybudowanym obiekcie handlowym przy ul. Stefczyka w Braniewie. Na szczęście szybka akcja strażaków ograniczyła skutki pożaru. Po kilkudziesięciu minutach intensywnie prowadzonych działań gaśniczych strażacy opanowali ogień. Na miejscu zdarzenia pracowało 9 zastępów straży pożarnej w tym strażacy z PSP i WSP w Braniewie oraz jednostki OSP z Braniewa, Fromborka i Lipowiny.

 

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (34)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.