Frombork: Nocny pożar stolarni. Strażacy walczyli z żywiołem 7 godzin

  • 31 stycznia 2022, 18:40
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
fot. PSP w Braniewie
Kilkanaście zastępów straży pożarnej gasiło pożar stolarni we Fromborku. Ogień wybuchł w poniedziałek (31.01.2022 r.) nad ranem.

 W poniedziałek 31 stycznia br. około godziny 04.00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze zakładu produkcyjnego (stolarnia - produkcja trumien) we Fromborku. Na miejsce pożaru skierowano kilkanaście pojazdów gaśniczych z powiatu braniewskiego. Dodatkowo skierowano strażaków z powiatu elbląskiego. W chwili dojazdu strażaków ogień trawił wnętrza budynków produkcyjnych.

Wysoka temperatura oraz silne zadymienie nie ułatwiały pracy dla strażaków.. Dzięki żmudnej i trudniej pracy udało się ograniczyć i powstrzymać ogień przed zniszczeniem obiektu mieszkalnego.

- Po około 7 godzinach akcji gaśniczej pożar został ugaszony. To kolejne poważne wyzwanie dla strażaków po niedzielnych zmaganiach z silnym wiatrem - informuje bryg. Ireneusz Ścibiorek komendant PSP w Braniewie. 

Informacja prasowa

Zdjęcia (21)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PGR
31.01.2022, 20:33
PGR
Dziękujemy za uratowanie murów?
Młot na cymbałów
08.02.2022, 18:56
Młot na cymbałów
Dziękujemy za uratowanie przed zapaleniem się tych wszystkich sztapli desek wokół. To się kiedyś stanie i tego nikt nie zgasi.