41- latek leżał na jezdni. Najechał na niego samochód

  • 28 lutego 2022, 10:45
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
fot. PSP w Braniewie
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Pakosze-Pieniężno. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca toyoty najechał na pieszego, który leżał na jezdni. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. W chwili zdarzenia kierowca był trzeźwy. Czynności w tej sprawie trwają.

W czwartek (24.02) około godz. 19:00 oficer dyżurny braniewskiej jednostki został powiadomiony o wypadku w okolicy Pieniężna. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, medyków oraz strażaków. Po dotarciu na wskazany odcinek drogi funkcjonariusze dostrzegli pojazd osobowy, pod którym znajdował się pieszy. Policjanci wspólnie ze strażakami ochotnikami wydostali poszkodowanego, a następnie przystąpiono do udzielania pierwszej pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia. 41-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy potwierdziło, że w chwili wypadku był trzeźwy.

Na czas wykonywania czynności przez policjantów wstrzymano ruch. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że jadący toyotą mężczyzna najechał na leżącego na jezdni 41-latka. Poszkodowany ubrany był w ciemną odzież, nie miał na sobie elementów odblaskowych. Teraz wszelkie okoliczności wypadku będą wyjaśniać kryminalni.

 

Często piesi nie zdają sobie sprawy, że są mało widoczni na drodze. Osoby, które mają na sobie ubranie w spokojnych szaro-czarnych kolorach i nie posiadają na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, dostrzegane są przez kierowcę z dużym opóźnieniem. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie - zawieszki, opaski, kamizelki, torby na zakupy z elementami odblaskowymi, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności. To dotyczy także rowerzystów, którzy wyjeżdżają na drogi bez oświetlenia, a tym samym stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Informacja prasowa KPP w Braniewie

Zdjęcia (8)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

anonim
06.03.2022, 9:45
anonim
hmmm... jezeli pieszy lezal na ulicy to uszkodzienia auta sie troche nie zgadzaja z opisem.. jezeli pieszy lezal to moim zdaniem uszkoczenia moglyby byc tylko w obrebie zderzaka. A tu jest caly przod zniszczony i maska uniesiona. CZy moglby mi ktos wyjasnic jak to jest mozliwe?