Strażacy z powiatu braniewskiego przekazują sprzęt ratownikom z Ukrainy

fot. PSP w Braniewie
W niedzielę 27 lutego br. od godzin porannych na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odbyła się zbiórka sprzętu dla strażaków z Ukrainy. Apel o wsparcie ukraińskich służb wystosował do swoich podwładnych komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy ochotnicy z terenu miasta Braniewa i powiatu braniewskiego odpowiedzieli spontanicznie na apel, udzielając wsparcia strażakom z Ukrainy. Na placu komendy pojawiły się między innymi: ubrania bojowe, buty bojowe, hełmy strażackie, rękawice, kominiarki, węże pożarnicze tłoczne i ssawne, pompy szlamowe, pompy pływające, motopompy pożarnicze, armatura do podawania środka gaśniczego, torby i zestawy medyczne.

Odezw strażaków PSP i OSP okazał się bardzo duży w krótkim odstępie czasu. Strażacy ochotnicy z wykorzystaniem pojazdów pożarniczych dostarczali sprzęt do komendy PSP w Braniewie, gdzie był on segregowany, pakowany i opisywany. Transport palet wypełnionych sprzętem realizowali strażacy Państwowej Straży Pożarnej jak również strażacy ochotnicy z jednostek OSP w Braniewie i Lipowinie. Zebrany sprzęt został dostarczony do KM PSP w Olsztynie.

- Bardzo serdecznie dziękujemy dla wszystkich strażaków Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych za tak duży odzew na apel skierowany przez Komendanta Głównego PSP. Udział w tak wyjątkowej akcji to dowód zaangażowania, zainteresowania i solidarności ze strażakami z Ukrainy. Dziękujemy również dla wszystkich osób i podmiotów, które wsparły przy załadunku i pakowaniu sprzętu braniewskich strażaków — mówi bryg. Ireneusz Ścibiorek.  - Dziękujemy za każdy przekazany sprzęt – W jedności siła! - dodaje komendant PSP w Braniewie.  

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (15)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.