Braniewo: Pożar pustostanu na Mrągowiusza

  • 15 marca 2022, 7:01
  • Informacja prasowa PSP w Braniewie
  • Na sygnale
fot. PSP w Braniewie
Cztery zastępy straży pożarnej gasiło pożar domu przy ul. Mrągowiusza w Braniewie. Ogień wybuchł na poddaszu budynku.

W poniedziałek,14 marca br. około godz. 19:30, do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Z przekazanej informacji wynikało, że pali się poddasze jednego z domów jednorodzinnych przy ul. Mrągowiusza w Braniewie. Na miejsce pożaru skierowano strażaków z Państwowej, Wojskowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie - łącznie pięć pojazdów  oraz funkcjonariuszy policji.

 

- W chwili dojazdu na miejsce pierwszych jednostek straży, pożar rozwijał się intensywnie w części poddasza, a wydostający się przez okna ogień, przepalił część konstrukcji dachu. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych prowadzili działania gaśnicze dwutorowo, zarówno od wewnątrz budynku jak również z zewnątrz podając środek gaśniczy bezpośrednio w kierunku ognisk pożaru — informuje komendant PSP w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek. 

 

Po przeszukaniu pustostanu ratownicy nie znaleźli żadnych osób postronnych czy bezdomnych. W trakcie prowadzonych działań z budynku wyniesiona została butla z gazem. 

 

Po opanowaniu ognia rozpoczęła się żmudna praca rozbiórkowa na pogorzelisku. Strażacy z wykorzystaniem drabin pożarniczych dostali się na dach budynku i usunęli część spalonego poszycia dachu, docierając do ukrytych zarzewi ognia. Po około 2.5 godzinach prowadzonej akcji gaśniczej pożar został ugaszony. 

Informacja prasowa PSP w Braniewie
Pożar pustostanu przy ul. Mrągowiusza w Braniewie
— PSP w Braniewie

Zdjęcia (20)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.