Samochód uderzył w drzewo. Nie żyje kierowca

  • 16 marca 2022, 17:42
  • Informacja prasowa PSP w Braniewie
  • Na sygnale
fot. PSP w Braniewie
35-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego zginął w wypadku drogowym, do którego doszło w środę, 16 marca w okolicach miejscowości Szalmia. Auto, którym podróżował mężczyzna, zjechało z drogi i uderzyło w drzewo.

W środę, 16 marca br. około godziny 14:00 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrało zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem auta osobowego. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej Braniewo – Płoskinia, w pobliżu miejscowości Szalmia. Na prostym odcinku drogi, auto osobowe (skoda) z nieznanych przyczyn zjechało na pobocze i uderzyło czołowo w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba, mężczyzna.

W chwili przyjazdu straży pożarnej na miejsce wypadku wewnątrz rozbitego auta znajdował się nieprzytomny kierowca. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie przystąpili do uwolnienia poszkodowanego z auta a następnie po wydobyciu na zewnątrz rozpoczęła się walka o życie kierowcy. Po kilkudziesięciu minutach medycznych działań ratowniczych realizowanych przez załogę zespołu ratownictwa medycznego oraz strażaków, lekarz obecny na miejscu stwierdził zgon kierowcy. Droga powiatowa na czas prowadzonych działań została zablokowana.

Na miejsce zdarzenia skierowani zostali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy ochotnicy z OSP Długobór, załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz braniewscy policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

- Dramat tego zdarzenia jest jeszcze większy, gdyż na miejscu wypadku szybko okazało się czyje życie zostało tragicznie przerwane. Za kierownicą skody siedział 35-letni druh ochotnik, naczelnik z jednostki OSP Płoskinia. Z głębokim żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci naszego druha ochotnika - mówi bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant powiatowy PSP w Braniewie.

 

Informacja prasowa PSP w Braniewie

Zdjęcia (5)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

korsiks
17.06.2022, 10:27
korsiks
Hmm... a co później z takim autem? Czy w przypadku takich samochodów da się później wykryć bez specjalisty, że przeszedł przez coś takiego? Czy sprawdzenie samochodu po VIN na takiej zasadzie ma sens - https://www.historiaszkod.pl/ ?