Materac 160x200 cm bardzo twardy czy miękki, jaki wybrać?

Właściwe podparcie ciała podczas snu w dużej mierze wpływa na poczucie wygody, ale również i na zdrowie kręgosłupa. Wybierając materac dla dwóch osób, warto wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, co pozwoli uchronić się przed nieprzyjemnymi dolegliwościami związanymi z nieodpowiednią powierzchnią do snu.

Czym kierować się przy wyborze modelu materaca, dla dwóch osób?

Dobór materaca 160x200 cm dla pary jest dość problematyczny, ze względu na indywidualne potrzeby każdej z osób. Zazwyczaj waga osób korzystających z jednego materacu jest mocno zróżnicowana. A to głównie po wskaźniku wagi ciała dobiera się odpowiednią twardość materaca. Dodatkowo przy wyborze modelu dla par, warto zawęzić ofertę do materacy sprężynowych w wersji multipocket. Taka konstrukcja zbudowana z podwójnej ilości sprężyn 510/m2, stworzy budową mocną, zwartą, dobrze podpierającą ciężar. Materace na konstrukcji multipocket z zastosowaniem dla dwóch osób ze znaczną różnicą wagową sprawdzi się idealnie. Sprawdź jeden z najlepszych sklepów z materacami w tym rozmiarze: https://www.kaszmirowysen.pl/Materac-na-wymiar/Materac-do-lozka-160x200-cm-do-spania

Jakie cechy powinien mieć materac dla pary?

Gdy na jednym łóżku śpią ze sobą dwie osoby ważne jest, by obie odczuwały komfort
i budziły się wypoczęte. Bardzo ważne jest by materac posiadał wszystkie parametry, które spełnią wymagania nie jednej, ale też dwóch osób.

By mieć pewność że wybrany materac 160x200cm spełni oczekiwania dwóch osób, powinien mieć:

- przynajmniej 70 cm dla każdej z osób

- wyróżniać się elastycznością punktową tzw strefy

- tłumić ruchy drugiej osoby (nawet tej cięższej)

- być dostosowany do wagi cięższej osoby

Pokrowiec na materacu, a aspekty zdrowotne

Błędem jest myślenie, że pokrowiec na materacu nie ma większego znaczenia. To jaka warstwa materiału jest nałożona na całą powierzchnię materaca ma ogromne znaczenie, nie tylko dla zdrowia lecz także dla poczucia większego komfortu. Pokrowiec na materac nie tylko tworzy warstwę ochronną dla materaca przed jego zabrudzeniem czy uszkodzeniem surowców, ale również pomaga zadbać o zdrowy sen jego użytkowników.

Pokrowiec powinien być:

-miły w dotyku (puszysty), podnoszący komfort snu, z wystarczająca wentylacją,

-antyalergiczny, antygrzybiczny,

-pikowany (połączony z włóknem klimatyzującym),

-uszyty z wysokiej jakości materiału, z dobrym składem (z domieszką naturalnego włókna)

- z wszytym zamkiem umożliwiającym ściąganie

- z możliwością prania ( wystarczy niska temperatura)

Duże oczekiwania względem zakupionego materaca

Jeśli już wydajemy nie małe pieniądze, jest to w pełni zrozumiałe by zakupiony produkt spełniał wszystkie założone oczekiwania. Oczywiście jak wiadomo zakup materaca nie jest prosta rzeczą, ponieważ każdy z klientów może mieć inne potrzeby i odczucia. Polecany sklep internetowy kaszmirowysen.pl, umożliwia swoim klientom konsultacje z profesjonalistami, ponieważ z tak dużej oferty trudno jest się odnaleźć i wybrać jeden model. Dla większej pewności słusznej decyzji, sklep kaszmirowysen.pl przygotował bloga w którym na bieżąco są umieszczane artykułu zawierające dużo informacji dotyczących materacy, higieny snu, porad związanych z bezsennością itp.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.