Kandydaci do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale SG już po egzaminach

  • 6 kwietnia 2022, 17:51
  • Informacja prasowa
  • Wydarzenia
fot. W-MOSG
36 kandydatów do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej zmierzyło się z drugim etapem procedury kwalifikacyjnej. 29 osób uzyskało pozytywny wynik i już tylko krok dzieli ich od założenia munduru funkcjonariusza Straży Granicznej.

Kandydaci podjęli wyzwanie i 30 marca zmierzyli się z testem z wiedzy ogólnej, języka obcego oraz sprawności fizycznej. Po osiągnięciu pozytywnej oceny czeka ich komisja lekarska, która określi zdolność kandydata do służby w Straży Granicznej. Następnie zasilą oni szeregi W-MOSG i złożą uroczyste ślubowanie. Kolejnym etapem w ich życiu będzie szkolenie, w jednym z ośrodków Straży Granicznej. Po ukończeniu otrzymają stopień kaprala i rozpoczną służbę w ochronie granicy polsko-rosyjskiej.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej ochrania granicę z obwodem kaliningradzkim na odcinku blisko 200 km. W służbowej odpowiedzialności W-MOSG jest 11 placówek, w tym 4 drogowe przejścia graniczne, 2 kolejowe oraz lotnicze przejście graniczne. 

Jak informuje mjr SG Mirosława Aleksandrowicz Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, do końca roku W-MOSG planuje przyjąć jeszcze 45 funkcjonariuszy. 

Więcej informacji w sprawie rekrutacji można znaleźć na stronie W-MOSG.

Informacja prasowa

Zdjęcia (9)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.