XIX Dni Fromborka. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Spektakl, koncert organowy, występy artystyczne oraz koncert grupy Big Day - to tylko część atrakcji na jakie mogą liczyć wszyscy, którzy odwiedzą Gród Kopernika w najbliższy piątek i sobotę. W dniach 8-9 lipca odbędą się XIX Dni Fromborka.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek o 17.00 na placu przy promenadzie. W programie wręczenie odznaczeń i wyróżnień mieszkańcom miasta, występy artystów z zespołu "Warmianki", "YABADOO" oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół we Fromborku. O 8.30 na plenerowej scenie zostanie wystawiony spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. W tym roku artyści zaprezentują sztukę "Mayday 2". 

W sobotę, 9 lipca od 13:00 będzie można wziąć udział w warsztatach profilaktycznych z animacjami w projekcie realizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.  Od 14:00 do 17:00 zaplanowano piknik strażacki organizowany przez OSP z Fromborka oraz pokaz służb mundurowych. 

W sobotę muzyczna scena wystartuje o 16.00. W pierwszej kolejności wystąpią najmłodsi artyści. Następnie na deskach plenerowej sceny pojawi się zespół Korzuch (17.30), ABBA Show (19.30) i gwiazda wieczoru grupa Big Day. Zwieńczeniem tegorocznego święta miasta będzie pokaz sztucznych ogni i dyskoteka pod gwiazdami.

O 19:30 We fromborskiej Archikatedrze odbędzie się koncert organowy przygotowany specjalnie z okazji Dni Fromborka - umiejętności gry na organach przedstawi Heribert Metzger.

W tym dniu będzie można także zwiedzać obiekty muzealne nieodpłatnie w wyznaczonych godzinach.

 

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (1)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.