Andriy Veselyy planuje pokazać legendarny obraz „Rosyjski okręt wojenny…” diasporom ukraińskim w Europie i Kanadzie

Legendarny obraz Borisa Groha „Rosyjski okręt wojenny, ...” wyruszy w trasę charytatywną po miastach Kanady i Europy. Andriy Veselyy, założyciel Fundacji Charytatywnej Rodyny Veseloho, wyjaśnia, jak będą organizowane lokalne wystawy i jak zostaną wykorzystane pieniądze zebrane podczas tych wydarzeń.

Legendarny obraz Borisa Groha „Rosyjski okręt wojenny, ...” wyruszy w trasę charytatywną po miastach Kanady i Europy. Andriy Veselyy, założyciel Fundacji Charytatywnej Rodyny Veseloho, wyjaśnia, jak będą organizowane lokalne wystawy i jak zostaną wykorzystane pieniądze zebrane podczas tych wydarzeń.

Organizacja kupiła oryginalny obraz „Rosyjski okręt wojenny, …” na aukcji charytatywnej we Lwowie. Obraz stał się symbolem oporu narodu ukraińskiego wobec agresji rosyjskiej. Przedstawia krążownik „Moskwa”, okręt flagowy rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, zatopiony przez ukraińskich obrońców. Zainspirowany malarstwem Borisa Groha, Ukroposhta wydała znaczek o tej samej nazwie. W pierwszym dniu wydania znaczek ten został sprzedany w ilości ponad 800 000 egzemplarzy.

Aukcja we Lwowie stała się częścią projektu „1000 samochodów wolności”. Cały dochód przeznaczono na zakup dwóch karetek dla żołnierzy ukraińskich w strefie walk.

Pierwszym miastem, w którym odbyła się wystawa z legendarnym obrazem, był Drohobycz w obwodzie lwowskim. Impreza tematyczna odbyła się 16 lipca i oprócz samej wystawy obejmowała koncert charytatywny ukraińskiego rapera Khasa, a także zbiórkę pieniędzy dla armii ukraińskiej. Ponieważ impreza odbywała się na centralnym placu miasta, mieszkańcy i goście Drohobycza mogli się do niej przyłączyć. Ponadto dzieci i inni obywatele mogli pisać listy poparcia do żołnierzy na froncie. Według Andrija Veselyya pisemne wiadomości będą wysyłane na front wraz z pojazdami, a zebrane środki wystarczą na ich utrzymanie.

Po Drohobyczu następne wystawy i zbiórki odbędą się w miastach Kanady i Europy. Jak mówi Andriy Veselyy, fundacja przekaże obraz przedstawicielom ukraińskiej diaspory i organizacjom charytatywnym niosącym pomoc Ukrainie w tych trudnych czasach.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

doskon
22.06.2023, 10:29
doskon
Kolekcja obrazów - https://joniak-galeria.pl/kolekcja/ Które z nich polecacie jako inwestycję, a które jako dekorację? Jakieś pewniaki?