Jak sfinansować samochód w małej firmie?

Prowadzisz niewielkie przedsiębiorstwo, które potrzebuje samochodu? Jeśli w grę nie wchodzi zaciągnięcie kredytu ani zakup za gotówkę, rozważ inne rozwiązanie. Leasing może okazać się opcją, która wpisze się w twoje oczekiwania. Sprawdź, jak zaciągnąć go na korzystnych warunkach.

Kredyt samochodowy i leasing to dwie najpopularniejsze formy finansowania, z których korzystają przedsiębiorcy. Mało która firma decyduje się na zakup auta za gotówkę – głównie z uwagi na chęć utrzymania płynności finansowej. Tymczasem leasing pozwala zachować nadwyżkę finansową – na start potrzeba zaledwie kilku tysięcy złotych. 

Leasing samochodowy – na czym polega? 

Zasada leasingu jest prosta: przedsiębiorca użytkuje pojazd będący własnością firmy leasingowej. W zamian opłaca raty – zgodnie z harmonogramem. Gdy finansowanie dobiega końca, może zdecydować, czy chce wykupić pojazd, czy wymienić go na inny – w ramach kolejnej umowy. 

Warto podkreślić, że w tym przypadku przedsiębiorstwo jest wyłącznie użytkownikiem auta. Między innymi z tego powodu leasing klasyfikowany jest podobnie jak każda inna usługa. I właśnie tym różni się zasadniczo od kredytu samochodowego.

Ile kosztuje leasing?

Aby dowiedzieć się, ile kosztuje taka forma finansowania, warto wykorzystać kalkulator. Leasing może być opłacalny, jednak wszystko zależy od wybranej oferty. 

Należy mieć świadomość, że poznanie całkowitych kosztów finansowania nie zawsze będzie wystarczające. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zweryfikowanie wysokości miesięcznych rat – to głównie one mają wpływ na bieżący budżet przedsiębiorstwa.

Z tego powodu warto wykorzystać kalkulator leasingu, który umożliwia określenie optymalnego miesięcznego zobowiązania. W oparciu o ten parametr narzędzie „pokaże” samochody dostępne dla przedsiębiorcy. 

Jak wybrać leasing na korzystnych warunkach?

Wybór konkretnej oferty leasingowej nie powinien być przypadkowy – zwłaszcza gdy zależy ci na najbardziej opłacalnej opcji. W pierwszym kroku określ swoje oczekiwania względem finansowania. 

Zastanów się:

  • Jaka jest akceptowalna przez ciebie minimalna wartość opłaty wstępnej?
  • Czy bardziej zależy ci na niskich miesięcznych ratach, czyli niskich kosztach całkowitych?
  • Czy w przyszłości zamierzasz wykupić auto?

Jeżeli twoim priorytetem jest niska miesięczna rata oraz niewielka opłata wstępna, poznaj szczegóły oferty na Leasing KINTO ONE dostępny w Toyota Leasing. Dlaczego? Tego typu finansowanie:

  • jest bardzo elastyczne – ty decydujesz o wysokości opłaty wstępnej,
  • charakteryzuje się niskimi ratami – dużo niższymi w porównaniu ze standardową ofertą tej firmy leasingowej,
  • możliwością zakończenia umowy w jednym z kilku wariantów – najpopularniejsza jest wymiana auta na nowe bez angażowania środków lub przedłużenie finansowania.

Warto przy tym podkreślić, że leasing niesie za sobą wiele korzyści podatkowych. Między innymi z tego powodu większość przedsiębiorców decyduje się na taką formę finansowania.

Pamiętaj! Wielkość przedsiębiorstwa nie ma znaczenia. Nawet małe firmy, które potrzebują zaledwie jednego pojazdu, mogą skorzystać z leasingu.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kroter
30.09.2022, 10:34
kroter
Na pewno polecam sprawdzenie samochodu przed kupnem w Krakowie. Tutaj macie wszystko opisane - https://motocontroler.com/sprawdzenie-samochodu-przed-kupnem-krakow-i-okolice/ I moim zdaniem to jedyny słuszny kierunek. Inaczej można sobie narobić tylko problemów.