Jak leczyć bruksizm?

Nawykowe, nieświadome zaciskanie zębów i zgrzytanie zębami to coś, co zdecydowanie warto leczyć. Lekceważenie problemu prowadzi bowiem do rozchwiania i przemieszczania zębów, co ma wpływ nie tylko na wygląd i samopoczucie, ale także na zdrowie. Borykasz się z bruksizmem? Zastosowanie zabiegu z użyciem botoxu może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem.

Toksyna botulinowa na bruksizm

Przyczyny bruksizmu mogą być różne. Wśród najpopularniejszych można wymienić stres, wady zgryzu, refluks żołądka, a nawet zaburzenia związane ze snem. Niezależnie od przyczyny występowania problemów, warto zainteresować się problemem jak najszybciej, aby nie dopuścić do pojawienia się przykrych konsekwencji. Ważna jest oczywiście obserwacja. Jeśli zauważysz objawy takie jak starte zęby, bóle karku i pleców, nadwrażliwe dziąsła, czy też uporczywe napięciowe bóle głowy, warto udać się na konsultację do lekarza stomatologa.

Jako jeden ze sposobów na rozwiązanie problemu, jakim jest bruksizm, można wymienić zastosowanie zabiegu z użyciem toksyny botulinowej znanej także jako botox. Metoda ta jest bezpieczna, skuteczna i pozwala na uzyskanie szybkich efektów, co jest dużą zaletą. Zastrzyki z botoksu spowalniają siłę pracy mięśni policzkowych, wskutek czego impuls nerwowy nie dociera do nich i nie powoduje nadreakcji. Zabieg może potrwać jedynie kilkanaście minut i nie powoduje odczuwania bólu, czy też dyskomfortu o dużym nasileniu.

Leczenie bruksizmu toksyną botulinową – jak przygotować się do zabiegu?

Jeśli nie lubisz długotrwałych przygotowań do zabiegów medycyny estetycznej, na pewno ucieszy Cię wiadomość, że do leczenia bruksizmu za pomocą botoxu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy udać się na konsultację ze specjalistą w danej klinice, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Mowa tutaj o problemach z krzepnięciem krwi, przyjmowaniu antybiotyków, zaburzeniach przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, a także nadwrażliwości i alergii na botox. Trzeba też pamiętać, że od tego rodzaju zabiegów powinny powstrzymać się kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Więcej informacji na temat leczenia bruksizmu toksyną botulinową możesz znaleźć na stronie: https://fabskin.pl/zabiegi-bruksizm/. W tej klinice można wykonać także wiele innych zabiegów podnoszących jakość codziennego funkcjonowania, a także wpływających korzystnie na samopoczucie.

Z pewnością jedną z największych zalet wykorzystania botoxu do leczenia bruksizmu jest to, że nie są potrzebne specjalne przygotowania. Trzeba jednak mieć świadomość, że po wykonaniu zabiegu ważna jest ostrożność. 

Bezpośrednio po jego przeprowadzeniu należy unikać wahań temperatury, korzystania z sauny, czy też z solarium. Niewskazane są także zabiegi laserowe i te, podczas których wykorzystuje się fale radiowe. Wszystkie szczegółowe informacje poznasz na wizycie ze specjalistą z wybranej kliniki medycyny estetycznej. Warto przestrzegać porad fachowca, aby cieszyć się najlepszymi efektami po zabiegu na leczenie bruksizmu z wykorzystaniem botoxu.

Artykuł partnera
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.