Bezpieczne ferie ze strażakami

fot. PSP w Braniewie
Tradycyjnie już braniewscy strażacy PSP aktywnie włączają się w zajęcia edukacyjne i prewencyjne. Tym razem, z uwagi na trwające ferie zimowe, strażacy gościli w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie dzieci wypoczywające w ramach ferii zimowych zorganizowanych przez Braniewskie Centrum Kultury.

Spotkanie to doskonała możliwość przybliżenia zawodu strażaka, zaprezentowania wyposażenia oraz omówienia zasad bezpieczeństwa aktualnych  nie tylko w okresie zimowego wypoczynku. Tego samego dnia na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Płoskini strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odwiedzili najmłodszych uczestników zorganizowanych w bibliotece ferii.

Jeszcze przed przyjazdem strażaków, dzieci mogły wysłuchać bajki w której występował strażak. Następnie pod budynkiem zatrzymał się czerwony, ogromny wóz pożarniczy.

- To kolejne spotkanie w którym w prewencyjne działania promujące bezpieczeństwo włączają się braniewscy strażacy PSP.  Najmłodszym oraz opiekunom dziękujemy za kolejne spotkanie w Państwowej Straży Pożarnej - mówi komendant PSP w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek. 

Redakcja TVBraniewo24

Zdjęcia (11)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.