Pędził bimber - teraz odpowie przed sądem

  • 1 lutego 2023, 12:54
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
fot. KPP w Braniewie
Ponad 120 gramów narkotyku, kilkaset litrów zacieru i 20 litrów gotowego alkoholu pochodzącego z nielegalnej produkcji oraz sprzęt, który do tego posłużył zabezpieczyli braniewscy kryminalni. Policjanci zatrzymali również 49-latka, który posiadał zabezpieczone przedmioty i wyroby. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

W niedzielę (29.01.2023) braniewscy kryminalni zlikwidowali nielegalną działalność polegającą na produkcji alkoholu. Był on wytwarzany w pustostanie na terenie jednej z miejscowości powiatu braniewskiego. Wcześniej uzyskane informacje, pomogły wytypować kryminalnym właśnie to miejsce, jako punkt, w którym alkohol może być produkowany w dużych ilościach.

 

Z pozoru opuszczone gospodarstwo nie wskazywało, aby na jego terenie miało dziać się coś podejrzanego. Przypuszczenia policjantów okazały się jednak trafne.

- W trakcie przeszukań funkcjonariusze ujawnili około 500 litrów zacieru, z którego miał powstać alkohol, 20 litrów gotowego alkoholu oraz aparaturę służącą do jego wytwarzania. Ponadto zabezpieczonych zostało ponad 120 gramów suszu roślinnego, który okazał się marihuaną - informuje mł.asp. Radosław Ulewicz z KPP w Braniewie.

Jak ustalili policjanci, za nielegalnym procederem stał 49-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego, który wykorzystując nieobecność właścicieli nieruchomości, założył w niej nielegalną działalność.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przedstawiono mu dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył wyrobu alkoholu bez wymaganego zezwolenia, a drugi posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wobec 49-latka został zastosowany dozór policji oraz poręczenie majątkowe. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 6 lat.

 

Informacja prasowa

Zdjęcia (6)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

toner
01.08.2023, 13:17
toner
Robię, ale dla siebie. Czy ktoś się zna? Taki filtr węglowy do bimbru to dobre rozwiązanie czy średnio - https://alembik.eu/103-filtrowanie-nalewek-filtrowanie-bimbru Jak to widzicie?
GIENIO
03.02.2023, 13:23
GIENIO
TO EKOLOGICZNY NAPÓJ = TERAZ TRUNKUJĄCY GO EKOLODZY ZOSTALI POZBAWIENI ,,,,,,,,, SZKODA