Pędził 193 km/h. Obywatel Niemiec ukarany wysokim mandatem

  • 13 lutego 2023, 13:06
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
fot. KPP w Braniewie
W miniony weekend policjanci braniewskiej komendy interweniowali wobec kierujących, którzy w ogóle nie powinni byli wsiąść za kółko. Pomimo apeli Policji o rozwagę i odpowiedzialność na drogach oraz wysokich kar za wykroczenia drogowe, wciąż trafiają się osoby, które za nic mają sobie przepisy ruchu drogowego i decydują się włączyć do ruchu pomimo wypitego alkoholu lub nie posiadając uprawnień do kierowania.

Podczas codziennych służb policjanci dużą uwagę skupiają na uczestnikach ruchu drogowego. Kontrolom drogowym towarzyszą badania trzeźwości oraz sprawdzenia posiadanych uprawnień. Taki też cel mieli policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy w piątek (10.02.2023 r.), na jednej z ulic Braniewa zatrzymali kierującego osobowym Oplem. Stan trzeźwości 39-latka nie wzbudził zastrzeżeń, jedna sprawdzenie w policyjnych systemach wskazało, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Wobec kierującego policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

 

Surowa kara spotkała 44-letniego rowerzystę, którego patrol „drogówki” zatrzymał do kontroli w sobotę (11.02.). Mieszkaniec Pieniężna wyruszył w trasę, mając w organizmie pół promila alkoholu. Za swój czyn został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.

 

Tego samego dnia (11.02) policjanci na terenie Pieniężna zatrzymali do kontroli nadjeżdżający pojazd osobowy. Funkcjonariusze w trakcie kontroli wyczuli od kierującego zapach alkoholu, dodatkowo zwrócili uwagę na zachowanie mężczyzny, który próbował uniknąć badania trzeźwości, tłumacząc się mundurowym złym stanem zdrowia. W związku z tą sytuacją policjanci zdecydowali się doprowadzić mężczyznę do szpitala, gdzie została od niego pobrana krew do analiza. W związku z uzasadnionym podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Sprawą teraz zajmą się braniewscy kryminalni.

 

Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę (12.02.) nad ranem. Policjanci na jednej z ulic Braniewa zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego mężczyznę. Badanie trzeźwości kierującego wskazało, że wsiadł za kierownicę mając niemal promil alkoholu w organizmie. W tym przypadku policjanci również zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami, a sprawą zajmie się braniewski sąd.

 

Również w niedzielę policjanci podczas statycznej kontroli ruchu kołowego na drodze S-22 zmierzyli prędkość nadjeżdżającego pojazdu Audi. Pomiar prędkości wskazał, iż kierujący rozpędził swój pojazd do 193 km/h przy dopuszczalnych 100 km/h. Obywatel Niemiec został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami.

 

Policjanci ostrzegają i przypominają! Pijany kierujący to duże zagrożenie!

Pamiętajmy, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy poruszają się pod działaniem alkoholu, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg - mówi mł.asp . Radosław Ulewicz z KPP w Braniewie.

Informacja prasowa KPP w Braniewie
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mihau
01.03.2023, 21:51
Mihau
Hwala okrainie