Przewoził pół kilograma amfetaminy. 36-latkowi grozi 10 lat więzienia

  • 13 lutego 2023, 15:10
  • Informacja prasowa KPP w Braniewie
  • Na sygnale
fot. KPP w Braniewie
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Braniewa, który przewoził samochodem prawie pół kilograma amfetaminy. 36-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

We wtorek (07.02.2023r.) policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego mieszkańca Braniewa. W trakcie kontroli uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny oraz zafoliowany pakunek z zawartością białego proszku, który znajdował się na podłodze za fotelem pasażera. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Kryminalnego poddali substancję wstępnej analizie, która wskazała, że jest to amfetamina o łącznej masie prawie 470 gramów.

- Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do szpitala gdzie pobrana została krew, w celu ustalenia czy kierował pojazdem znajdując się pod wpływem narkotyków. Następnie braniewianin trafił na komendę, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat - informuje mł.asp. Rafał Ulewicz z KPP w Braniewie.

Jeżeli badanie krwi potwierdzi obecność środków odurzających w organizmie, kierującemu grożą dodatkowe 2 lata za kratami oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W czwartek Sąd Rejonowy w Braniewie wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Informacja prasowa KPP w Braniewie

Zdjęcia (2)

Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.