W kominiarce na głowie i ze śrubokrętem w ręku napadł na sklep. 30-latek trafił do aresztu

  • 9 marca 2023, 12:36
  • Informacja prasowa
  • Na sygnale
Sąd Rejonowy w Braniewie na wniosek prokuratora oraz policjantów zadecydował o aresztowaniu na trzy miesiące 30-latka podejrzanego o dokonanie rozbojów w dwóch w sklepach położonych na terenie miasta.

Do zdarzeń doszło w miniony weekend. Pierwszy rozbój miał miejsce w piątek przed godziną 23:00. Do jednego ze sklepów wszedł zamaskowany mężczyzna, który zagroził ekspedientce śrubokrętem i zmusił ją do wydania pieniędzy znajdujących się w kasecie sklepowej. Łupem przestępcy padło 1100 zł.

Dwa dni później, w niedzielę (05.03.2023 r.) po godzinie 20:00 w jednym ze sklepów monopolowych doszło do kolejnego rozboju. Schemat działania sprawcy był identyczny jak w przypadku pierwszego zdarzenia. Do sklepu wszedł mężczyzna, a następnie zagroził sprzedawczyni przedmiotem przypominającym metalową rurę. Zażądał wydania pieniędzy z kasy. W związku z brakiem reakcji ze strony kasjerki, wszedł za ladę sklepową, zabrał pieniądze oraz produkty znajdujące na ladzie na łączną kwotę 84 zł.

 

- Zebrany materiał dowodowy, zabezpieczone ślady oraz intensywna praca operacyjna braniewskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia sprawcy rozbojów, którego zatrzymano w poniedziałek wieczorem (06.03.). Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Braniewa - informuje mł.asp . Radosław Ulewicz z braniewskiej Komendy Policji. 

Policjanci postawili mężczyźnie zarzut rozboju, do którego się przyznał. Braniewski sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

 

Informacja prasowa
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

narud wolski
30.03.2023, 22:28
narud wolski
to jakas paranoja..kobieta handlowa od 6 rano do 23..1100 pln..facet z srubokretem..sobowkretem..to jakies jaja..pozatym..braniewo..WOT pancerniacy policja celnicy granicznicy straz kolejowa abw cbs..toz to 5 brat daltonow..kuzwa co sie dzieje w braniewie..smiech na sali..