Przyjdź i oddaj krew z policjantami!

fot. pixabay.com
Już w najbliższy wtorek (09.05.2023 r.) odbędzie się już trzecia w tym roku akcja krwiodawstwa w mobilnym punkcie przy braniewskiej komendzie Policji. Bądź tam razem z policjantami i pomóż tym, którzy tak bardzo potrzebują Twojej krwi.

Krew to lek, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia, ale również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom, w tym nowotworowym. Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia.

Decydując się na udział w akcji, pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym twoją tożsamość i nr PESEL np.:

- dowód osobisty, prawo jazdy, paszport,

- dawca wielokrotny- również legitymację Honorowego Dawcy Krwi


Pamiętaj, że przed oddaniem krwi powinieneś być zdrowy i wypoczęty, wyspany – staraj się unikać tego ranka nadmiernego wysiłku fizycznego. Zjedź lekkostrawny i niskokaloryczny posiłek oraz pij dużo płynów (ok. 2 l płynów w ciągu 24 h przed oddaniem krwi) – najlepiej wody niegazowanej, soków owocowych. Minimum 24 h przed oddaniem krwi nie wolno spożywać alkoholu. Ogranicz również palenie papierosów.

 

„Policyjny” Klub HDK Niebieska Kropla zapraszamy wszystkich już 09 maja 2023 r. od godziny 8:00 przed budynek Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, przy ul. Moniuszki 11a, gdzie na donatorów będzie czekał krwiobus.

 

- Liczymy na Twoja obecność. Czekamy szczególnie na osoby, które po raz pierwszy chciałyby zostać dawcą, ale również wszystkie osoby oddające krew w ramach honorowego krwiodawstwa - mówi st. post. Justyna Romańczuk oficer prasowa KPP w Braniewie.

Redakcja TVBraniewo24
Udostępnij:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.